آسیب مهم در سیاست خارجی به روایت یک حقوقدان

آسیب مهم در سیاست خارجی به روایت یک حقوقدان

به گزارش EDHA نصری افزود: در واقع، کسانی که نسبت به وقوع و عواقب چالش ها از پیش هشدار می دهد معمولا یا با انگ «وادادگی» یا با اتهام تلاش برای «ارعاب مسیولین» به حاشیه رانده می شوند و صدای شان به جایی نمی رسد.  

در زمان تسخیر سفارت آمریکا، در قضیه جنگ با عراق، در پرونده هسته ای، در ماجرای ارجاع پرونده هسته به شورای امنیت و موارد متعدد دیگر، تصورِ غالب این بود که بحرانی در پیش نیست یا – اگر هم بحرانی هست – به زودی برطرف خواهد شد!

منتها تسخیر سفارت، به جای یک سالی که گمان می رفت، تا به امروز گریبان کشور را گرفته است؛ جنگ با عراق، به جای چند هفته، هشت سال به طول انجامید و هنوز برخی از شهروندان با عواقب آن دست و پنجه نرم می کنند؛ پرونده هسته ای 22 سالی است در جریان است و هنوز در شورای امنیت نیز موضوع آن در دستور کار قرار دارد!

امروز هم که عده ای نسبت به احتمال ارجاع مجدد ایران به شورای امنیت ، یا احیای قطعنامه های قبلی یا عواقب به قدرت رسیدن دوباره ترامپ هشدار می دهند، باز با سیلی از اتهامِ وادادگی و ارعاب مسیولین مواجه می شوند!

گویی از تاریخ معاصری که خودمان شاهدش بودیم و هستیم قرار نیست درس و تجربه ای حاصل شود!

معتقدم رییس جمهور بعدی باید فردی باشد که اولاً درک دقیق و واقع بینانه ای از تهدیدها و چالش های بین المللی داشته باشد؛ و ثانیاً مایل و قادر باشد آن ها را به درستی مدیریت و حل وفصل کند.

انکار چالش یا نعمت دانستن آن هیچ کمکی به مردم و توسعه کشور نخواهد کرد!

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آسیب مهم در سیاست خارجی به روایت یک حقوقدان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آسیب مهم در سیاست خارجی به روایت یک حقوقدان"، کلیک کنید.