آمار نگران کننده یک پژوهش؛ جلو زدن مصرف ماری جوآنا از الکل در این کشور

آمار نگران کننده یک پژوهش؛ جلو زدن مصرف ماری جوآنا از الکل در این کشور

به گزارش EDHA، یک تحقیق آماریِ جدید نشان می دهد برای نخستین بار در آمریکا تعداد کسانی که گفته اند روزانه و یا «تقریبا هر روز» ماری جوآنا مصرف می کنند از آنهایی که نوشیدن الکل در هر روز را گزارش کرده بودند، پیشی گرفته است.

به گزارش EDHA، این تحقیق که در مجله اعتیاد منتشر شده، بر اساس داده هایی است که دهه هاست در مرکز ملی تحقیقات مواد و سلامت آمریکا جمع آوری می شود.

این مرکز در سال 2022 آمار آمریکایی ها که روزانه کانابیس (ماری جوآنا) استفاده می کنند را 17 میلیون و 700 هزار نفر برآورد کرده است که برای نخستین بار از آمار 14 میلیون و 700 هزار نفری کسانی که می گویند روزانه الکل می نوشند، بیشتر است. با این حال به لحاظ گستردگی، اعتیاد به الکل در این کشور همچنان نسبت به کانابیس رکورددار است.

بررسی این داده ها همچنین نشان داده است از سال 1992 تا 2022، یعنی طی 30 سال گذشته، سرانه میزان مصرف روزانه یا نزدیک به روزانه ماری جوآنا هم 15 برابر شده است.

دکتر «بروک ورستر»، رییس بخش پزشکی «ای او کر» که یک کارخانه تولید کانابیس دارویی است، معتقد است یکی از دلایل این افزایش در مصرف روزانه می تواند این باشد که افراد اکنون می توانند آزادانه درباره آن حرف بزنند و از مصرف خود بگویند.

از نظر دکتر ورستر، به همین علت ممکن است نرخ مصرف روزانه تغییر خاصی نکرده باشد و پیش تر نیز مصرف آن شایع بوده و تنها زدوده شدن ترس مردم در گزارش کردن مصرف کانابیس، موجب تغییر آمارهای رسمی شده باشد. ورستر البته افزوده که گسترش بسیار سریع صنعت تولید و ارایه قانونی ماری جوآنا در دو دهه گذشته هم می تواند نقش مهمی در ایجاد بازار مصرف داشته باشد.

به گزارش بی بی سی، مصرف تفریحی ماری جوآنا در نیمی از آمریکا یعنی 24 ایالت و همچنین محدوده کلمبیا (واشنگتن دی سی) قانونی است و در 38 ایالت این کشور هم مصارف دارویی کانابیس قانونی است.

اخیرا «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا هم از تلاش دولت خود برای اصلاح قوانین مواد مخدر و مصرف مواد خبر داده بود.

در همین حال، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در گزارش ارزیابی تهدیدات داخلی 2024 اشاره کرد که مواد مخدر سالانه تعداد بیشتری از آمریکایی ها را می کشد یا به آنها آسیب می رساند.

ایالات متحده به رغم اینکه تنها پنج درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است، 80 درصد از مصرف جهانی مواد افیونی را به خود اختصاص داده است.

با اینکه بیش از 50 سال پیش آمریکا علیه مواد مخدر اعلام جنگ کرد اما به دلیل سیاست های غلط، این معضل همچنان جان تعداد زیادی را در این کشور می گیرد و زندگی بسیاری را نیز نابود می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار نگران کننده یک پژوهش؛ جلو زدن مصرف ماری جوآنا از الکل در این کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار نگران کننده یک پژوهش؛ جلو زدن مصرف ماری جوآنا از الکل در این کشور"، کلیک کنید.