آمریکا به دنبال تخصیص بودجه 60 میلیارد دلاری برای اوکراین، اسراییل و تایوان

وزیر دفاع آمریکا عنوان کرد که واشنگتن به دنبال تخصیص بودجه 60 میلیارد دلاری برای کمک به شرکای این کشور از جمله اوکراین و رژیم صهیونیستی است.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت: دولت رییس جمهور بایدن خواستار تخصیص 60 میلیارد دلار برای کمک به شرکای مان از جمله اسراییل، اوکراین و تایوان شده است.

آستین با ادعای اینکه اقدام حماس علیه رژیم صهیونیستی در تاریخ هفتم اکتبر «یک جنایت جنگی» بود، تصریح کرد: اگر اسراییل می خواهد به نتیجه ای پایدار (در غزه) دست یابد، باید نیازهای بشردوستانه مردم فلسطین را فراهم کند.

وی ادامه داد: ما از طریق هوا به غزه کمک می فرستیم و به دنبال ایجاد کریدوری دریایی برای ارسال کمک های بیشتر به غزه هستیم.

گروه های مقاومت فلسطین 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسراییل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند.

رژیم صهیونیستی نیز به تلافی حملات غافلگیرکننده طوفان الاقصی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است که تاکنون بیش از 33 هزار شهید برجا گذاشته است.

عملیات طوفان الاقصی موجب آغاز تجاوزات ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا 24 نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

آستین همچنین با تاکید بر لزوم حمایت واشنگتن از کی یف عنوان کرد: ما باید به حمایت از اوکراین ادامه بدهیم چراکه نتیجه این درگیری تبعاتی جهانی در پی خواهد داشت و بر روی امنیت ملی ما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وزیر دفاع آمریکا همچنین «چین» را برجسته ترین تهدید علیه واشنگتن قلمداد کرد.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا به دنبال تخصیص بودجه 60 میلیارد دلاری برای اوکراین، اسراییل و تایوان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا به دنبال تخصیص بودجه 60 میلیارد دلاری برای اوکراین، اسراییل و تایوان"، کلیک کنید.