احسان علیخانی به اجرا بازمی گردد؟ / انتقاداتی به یک انتقاد جنجالی

احسان علیخانی به اجرا بازمی گردد؟ / انتقاداتی به یک انتقاد جنجالی

آفتاب نیوز :

«هفت روز سیما» عنوان یک بسته خبری-تحلیلی است که در پایان هر هفته به بازخوانی متن و حاشیه اتفاقات خبری صدا و سیما و شبکه نمایش خانگی می پردازد. همچنین در این بسته، نیم نگاهی هم به شایعات و اخبار غیررسمی داریم و در تلاش هستیم در کوتاه ترین زمان ممکن از مهمترین اخبار هفته در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی باخبر شوید.

امروز پنجشنبه 10 خرداد ماه می توانید با شماره 151 بسته خبری «هفت روز سیما» همراه شوید.

چهره هفته؛ احسان علیخانی

این هفته خبر های مختلفی از ریالیتی شو «جوکر» در رسانه ها مطرح شد و اینکه پخش فصل دوم این مجموعه نزدیک است. نکته مهم این خبر ها هم این بود که تقریباً رسانه ها از جدیت حضور احسان علیخانی در مقام مجری این برنامه نوشتند.

احسان علیخانی فصل اول این مجموعه را کارگردانی کرد و سیامک انصاری به عنوان مجری برنامه حضور داشت او حتی برای کارگردانی هم ابتدا یک قسمت صبر کرد تا بازخورد ها را ببیند و بعد عنوان کارگردانی به صورت رسمی در تیتراژ برنامه بیاید.

علیخانی سال ها اجرای برنامه های مختلفی را بر عهده داشته است از جمله «ماه عسل» که با اجرای او بیشتر مطرح شد. «عصر جدید» آخرین حضور او در مقام مجری در تلویزیون محسوب می شود که بعد از آن دیگر در اجرای برنامه های نوروزی هم حضور نداشت.

علیخانی حالا قرار است با اجرای «جوکر» در شبکه نمایش خانگی ظاهر شود که پیش از این گفته می شد محدودیتی برای اجرای او در پلتفرم وجود داشته است.

شایعه هفته؛ حذف بدل

سریال کمدی «بدل» ساخته علیرضا مسعودی است که با پایان سریال «هفت سر اژدها» قرار بود به آنتن برسد و چند قسمت هم پخش شد. این سریال در ادامه پخش با شهادت رییس جمهور و تیم همراه ایشان مواجه شد و طبیعتاً از کنداکتور پخش کنار رفت. بعد از مدتی دوباره قسمتی از سریال روی آنتن رفت، اما در ادامه سیمافیلم اعلام کرد که این سریال همچنان به دلیل ایام سوگواری شهدای خدمت پخش نمی شود.

به شکل تقویمی هم سریال در روز های پیش رو با ایام رحلت حضرت امام (ره) و همچنین مسابقات یورو 2024 تلاقی داشت و سیمافیلم اعلام کرد که به دلیل این رویداد ها و در پیش بودن محرم و صفر این سریال پخش نخواهد شد. با این حال برخی از رسانه ها تفسیر دیگری از ماجرا داشتند و این پخش نشدن را به دلیل کیفیت پایین «بدل» دانستند که حالا موجب حذفش شده است و خیلی جدی به این شایعه رسمیت بخشیدند.

طبق زمان بندی اعلام شده این سریال قرار است در ماه های آینده روی آنتن برود و بعید به نظر می رسد شایعه مذکور درست باشد و سازمان صداوسیما در فضای این روز های تلویزیون سریال «بدل» را جزو آثار توقیفی خود قرار دهد و با چنین سخت گیری هایی آثار خود را پشت در آنتن نگه دارد.

اتفاق عجیب هفته؛ بازگرداندن صداوسیمایی ها از حج

روز گذشته گروه رسانه ای صداوسیما که گفته شده بود عربستان آن ها را اخراج کرده است با استقبال پیمان جبلی رییس صداوسیما در فرودگاه مواجه شدند. سید سلیم غفوری قایم مقام معاون سیما، شفیع شعله کار، سید مهدی مویدی مدیرکل تولید صداوسیما، مهدی امیری، پوریا سلیمان زاده و علیرضا تابان اعضای این گروه رسانه ای بودند که شامل 6 خبرنگار و مستندساز می شدند. آن ها سه شنبه هفته گذشته اول خرداد در حال ضبط تلاوت قرآن کریم در مسجدالنبی دستگیر شده و پس از چند ساعت بازجویی و بدون اعلام دلیل به بازداشتگاه پلیس مرکزی مدینه منتقل شدند.

پیمان جبلی رییس سازمان صداوسیما روز گذشته در گفت و گویی که با خبرگزاری صداوسیما داشت، بیان کرد که هنوز از علت بازداشت این عزیزان و بازگرداندن آن ها بی اطلاع است و درباره جزییات ماجرا گفته بود: این همکاران عزیز در قالب گروه رسانه ای جمهوری اسلامی ایران اعزام شده بودند و در حال انجام وظیفه معمولی و عادی و ضبط تلاوت قرآن کریم در مسجد النبی بودند که بازداشت شدند.

وی که در فرودگاه امام خمینی (ره) درباره این ماجرا توضیح می داد، بیان کرد: طبیعتاً مراحل قانونی این موضوع انجام خواهد شد و من به همکارانمان عرض کردم ما به خاطر وظیفه شناسی شما و انجام تکالیف حرفه ای که به عهده شما بود و به خاطر بصیرتی که دارید و توفیقی که خداوند به شما برای زیارت قبر پیامبر (ص) داده است، افتخار و از شما قدردانی می کنیم.

نقد هفته؛ انتقادی به یک انتقاد

با حضور میلیونی مردم در تشییع شهدای خدمت خیلی از رسانه های داخلی و حتی خارجی به این رویداد پرداختند. جمعیت به گونه ای بود که حتی رسانه های خارجی هم نتوانستند این حجم از حضور مردم را منکر شوند. همین هم باعث شد در داخل برخی بخواهند ابعاد دیگری از این جمعیت را ببینند. مثلاً یکی از برنامه های صبحگاهی با اشاره به این جمعیت، تصویری از چند چهره فعال در حوزه جامعه شناسی را در بک گراند صحنه نمایش داد (که البته برخی بیشتر در حوزه کلام و اخلاق قلم زده اند) و مجری با خطاب دادن آن ها پرسید که چطور این جمعیت را ندیده و به آن واکنش نشان نداده اند.

مجری می توانست اصل مطلب را بدون بی احترامی به این چهره ها بیان کند به ویژه که مشخص است در تریبون های رسانه ای تلویزیون و روی آنتن زنده، آن هم در شبکه های سراسری هر سخن و کلامی به گونه ای دیگر می تواند ضریب بگیرد.

مجری این برنامه هم می توانست همین نکته را به عنوان اتفاقی که از دید این چهره ها پنهان مانده است، بیان کند و توهین و بی احترامی هم نکرده باشد. اما با لحن تند مجری ویدیوی وایرالی برنامه صرفاً بازتابی انتقادی داشت.

همین واکنش را چندی پیش هم یکی از اهالی رسانه در یادداشتی مطرح کرده بود و در همان فضای کوچک تر که خواستار تحلیل این جمعیت توسط جامعه شناسان شده بود حتی با واکنش های مثبت هم مواجه شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احسان علیخانی به اجرا بازمی گردد؟ / انتقاداتی به یک انتقاد جنجالی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احسان علیخانی به اجرا بازمی گردد؟ / انتقاداتی به یک انتقاد جنجالی"، کلیک کنید.