ادعای جنجالی ایلان ماسک علیه واتس اپ

ادعای جنجالی ایلان ماسک علیه واتس اپ

ایلان ماسک، در اظهاراتی جنجالی مدعی شد برخلاف تصور مردم از ایمن بودن واتس اپ، این پیام رسان، داده کاربران را هر شب استخراج می کند.

به گزارش EDHA، یک کاربر شبکه اجتماعی «ایکس» که متعلق به ایلان ماسک است، در پستی نوشت: واتس اپ، داده کاربران را هر شب استخراج می کند که برای تبلیغات هدفمند، مورد تحلیل قرار گرفته و استفاده می شود و کاربران را به محصول و نه مشتری، تبدیل کرده است.

ایلان ماسک در پاسخ به این کاربر نوشت: واتس اپ، داده کاربران را هر شب استخراج می کند. بعضی از مردم هنوز تصور می کنند این پیام رسان، امن است.

شرکت «متا پلتفرم» که شرکت مادر واتس اپ است، هنوز درباره ادعای ایلان ماسک واکنشی نشان نداده است.

جان کارماک، برنامه نویس رایانه ای و سازنده بازی ویدیویی، در پاسخ به ایلان ماسک، توشت: آیا شواهدی دارد که محتوای پیام ها، اسکن یا منتقل شده اند؟

ایلان ماسک که علاوه بر شبکه اجتماعی «ایکس»، مالک شرکت خودروسازی برقی تسلا و شرکت هوا فضایی اسپیس ایکس است، در گذشته هم به شرکت متا، حمله کرده بود.

این میلیاردر، اوایل ماه مه، متا را متهم کرد در گرفتن اعتبار برای تبلیغات کنندگانی که کمپین های تبلیغاتی در پلتفرمش اجرا می کنند، به شدت حریص است.

بر اساس گزارش ان دی تی وی، رقابت میان ایلان ماسک و مارک زاکربرگ، به خوبی شناخته شده است. رقابت علنی  بین این دو نفر، پس از موفقیت اولیه شبکه اجتماعی «تردز» در ژوییه، تشدید شد. این پلتفرم که سبکی مشابه اپلیکیشن «ایکس» (توییتر سابق) داشته و متن محور است، یک هفته پس از راه اندازی، 100 میلیون کاربر جذب کرد. ماسک و زاکربرگ حتی خود را برای مبارزه در قفس آماده کردند که «مبارزه قرن» نام گرفت اما رویارویی بین این دو مدیر فناوری، هرگز اتفاق نیفتاد.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای جنجالی ایلان ماسک علیه واتس اپ" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای جنجالی ایلان ماسک علیه واتس اپ"، کلیک کنید.