از نیم تنه مرمت شده کاوش های کُنارصندل جیرفت رونمایی شد

EDHA/کرمان با حضور رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از مسیولان، از نیم تنه مرمت شده کاوش های تپه کنارصندل جیرفت رونمایی شد.

سیدمنصور سیدسجادی شامگاه 14 بهمن ماه در آیین رونمایی از نیم تنه مرمت شده کاوش های کنارصندل به اهمیت ادامه فعالیت های پژوهشی تاکید کرد و گفت: هنوز مشخص نیست این نیم تنه متعلق به یک روحانی است یا یک شخصیت برجسته؛ لذا کاوش ها و اقدامات پژوهشی باید ادامه داشته باشند.

سرپرست گروه کاوش کنارصندل جیرفت، نیم تنه کشف شده از تپه تاریخی کنارصندل را قدیمی ترین پیکر دانست که به نوبه خود بی نظیر است.

در ادامه سید علی بیگی، رییس پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی با اشاره به کتاب چاپ شده توسط سرپرست کاوش های کنار صندل گفت: کتاب «باستان شناسی جنوب شرق فلات ایران در دوران مفرغ» شامل شش فصل است که چهار فصل آن به کرمان پرداخته است.

وی افزود: این کتاب از ارزش بالایی از نظر محتوا برخوردار بوده که برای کاوشگران و پژوهشگران مفید است.

به گزارش EDHA، در این مراسم با حضور رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور از کتاب «باستان شناسی جنوب شرق فلات ایران در دوران مفرغ» و نیم تنه مرمت شده رونمایی شد.

از نیم تنه مرمت شده کاوش های کُنارصندل جیرفت رونمایی شد

پایان خبر EDHA 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از نیم تنه مرمت شده کاوش های کُنارصندل جیرفت رونمایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از نیم تنه مرمت شده کاوش های کُنارصندل جیرفت رونمایی شد"، کلیک کنید.