استولتنبرگ: ناتو به دنبال تقویت کمک به اوکراین است

استولتنبرگ: ناتو به دنبال تقویت کمک به اوکراین است

دبیرکل ناتو امروز – سه شنبه – گفت متحدان این ایتلاف در حال بررسی راه هایی جهت تقویت ناتو به عنوان هماهنگ کننده ارسال کمک ها به اوکراین هستند تا از شکاف ها و تاخیرهایی مانند آنچه در زمستان رخ داد، جلوگیری کنند.

به گزارش EDHA، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در ریگا، پایتخت لتونی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «ادگارز رینکویچ» رییس جمهور این کشور پیش از نشست «بی9» یا همان «فرمت بخارست9» بیان کرد: «متحدان ناتو در حال حاضر 99 درصد از حمایت نظامی را به اوکراین ارایه می کنند و بنابراین فکر می کنم منطقی است که ناتو نقش هماهنگ کننده قوی تری نیز برای جلوگیری از شکاف ها و تاخیرهایی که در طول زمستان شاهد بودیم، داشته باشد.»

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از دبیرکل ناتو گزارش کرد: «اوکراین به پشتیبانی نظامی پایدار نیاز دارد و اعضای ناتو به دنبال راه هایی جهت تقویت کمک ها به اوکراین هستند.»

استولتنبرگ هفته گذشته تاکید کرد که طی ماه های اخیر در ارایه حمایت نظامی از اوکراین تاخیرهایی وجود داشته است و باید از تکرار آن جلوگیری شود.

لازم به ذکر است که نشست سران ناتو از تاریخ 9 الی 11 ژوییه (19 الی 21 تیر) در واشنگتن دی سی برگزار خواهد شد.

هنوز مساله صلح برای جنگ اوکراین مطرح نیست و متحدان این کشور به جای تمرکز بر یک راه حل مسالمت آمیز، به ارسال مداوم تسلیحات به کی یف ادامه می دهند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین (24 فوریه 2022)، غرب کمک های مالی و تجهیزات نظامی گسترده ای را به اوکراین ارسال کرده است. در این میان، آمریکا با ارسال بیش از 100 میلیارد دلار کمک از بزرگترین حامیان کی یف محسوب می شود. روسیه هم بارها از غرب خواسته است تا «پمپاژ تسلیحات به اوکراین» را متوقف کند و اعلام کرده که ادامه چنین روندی درگیری ها و خصومت ها را میان روسیه و اوکراین طولانی تر می کند.

البته کنفرانس صلح اوکراین در سوییس قرار است از تاریخ 15 الی 16 ژوین (26 الی 27 خرداد) با حضور بیش از 80 نماینده برگزار شود.

این در حالی است که مقامات روسیه نه تنها این کنفرانس صلح را «پوچ» می دانند، بلکه می گویند امکان توافق با اوکراین وجود ندارد زیرا در حال حاضر «ولودیمیر زلنسکی» به عنوان رییس جمهور دیگر مشروعیت ندارد.

مساله مشروعیت زلنسکی به این قضیه مربوط می شود که دوره ریاست او به پایان رسیده است. پیشتر قرار بود انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در تاریخ 31 مارس برگزار شود اما ولودیمیر زلنسکی آن را به دلیل حکومت نظامی و درگیری با روسیه لغو کرد و گفت: «ما باید بدانیم که اکنون زمان دفاع و زمان نبرد است. معتقدم که اکنون زمان مناسبی برای انتخابات نیست.»

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استولتنبرگ: ناتو به دنبال تقویت کمک به اوکراین است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استولتنبرگ: ناتو به دنبال تقویت کمک به اوکراین است"، کلیک کنید.