اسرار جنگنده پیشرفته کره جنوبی لو رفت؟!

آفتاب نیوز :

در حالیکه وزارت دفاع کره جنوبی مدعی تلاش برای ساخت یک جنگنده پیشرفته است، برخی رسانه های این کشور روز دوشنبه از دستگیری چند شهروند اندونزی با اتهام تلاش برای ربودن اسرار این جنگنده خبر دادند.

به گزارش روزنامه «کره هرالد»،  کارمندان اندونزیایی در صنایع هوافضای کره به ظن تلاش برای افشای اسرار هواپیما های جنگنده کره جنوبی تحت بازجویی هستند.

این حادثه باعث شد تا قوانین در مورد درز اطلاعات محرمانه نظامی تقویت شود. این جنگنده بمب افکن شبیه جنگنده های نسل پنجم، اما در واقع جنگنده نسل چهار و نیم محسوب می شود.

شرکت توسعه دهنده جنگنده های «کی اف-21» اخیرا چند کارمند اندونزیایی را در تلاش برای دسترسی به اسرار این جنگنده دستگیر کرد. این افراد از آن زمان به فرماندهی ضد جاسوسی و رکن اطلاعات ارتش فرستاده شده اند.

یکی از قانونگذاران کره جنوبی گفت: «برای مقابله با تهدیدات افشای اطلاعات صنایع دفاعی در خارج از کشور، پارلمان باید لوایحی را تصویب کند.»

«هاثورن» یک تحلیلگر نظامی گفت: «کره جنوبی با کمک آمریکا این جنگنده را توسعه می دهد.»

رابلین در این بار گفت که جنگنده کی اف-21 ساخت کره جنوبی رادارگریز نیست و شاید بعداً به یک جت رادارگریز واقعی تبدیل شود.

این جنگنده شبیه به جنگنده «اف-22» ساخت آمریکاست. این پروژه از سال 2001 شروع شده و هدف آن جایگزینی این جنگنده ها با ناوگان «اف-4 فانتوم» است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسرار جنگنده پیشرفته کره جنوبی لو رفت؟!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسرار جنگنده پیشرفته کره جنوبی لو رفت؟!"، کلیک کنید.