افشین قطبی هم گزینه پرسپولیس شد!

افشین قطبی هم گزینه پرسپولیس شد!

به گزارش خبرگزاری EDHA؛ پرسپولیس برای انتخاب سرمربی جدید همچنان سردرگم و مستاصل به نظر می رسد. از یک سو محدودیت سقف بودجه و از سوی دیگر سختگیری های هواداران و رسانه ها باعث شده با وجود سرازیر شدن گزینه ها به سمت این باشگاه، درویش و همکارانش کار دشواری برای رسیدن به انتخاب نهایی داشته باشند.

به نقل از ورزش سه رقم درنظرگرفته شده برای اوسمار 500 هزار دلار بود؛ اما بعدتر گفته شد این باشگاه برای انتخاب سرمربی خارجی تا 700 هزار دلار هم می تواند هزینه کند. بعدتر که گفته شد با این بودجه، انتخاب سرمربی محدود خواهد شد حالا شایعه شده این باشگاه تا یک میلیون دلار (تحت شرایط خاص و همراهی اسپانسر و مالک) هم می تواند برای جذب سرمربی هزینه کند که اگر این گونه باشد، یعنی 60 میلیارد تومان که یک هفتم کل بودجه فصل آینده باشگاه است را باید برای سرمربی خارجی بگذارد. این در حالی است که سرمربی خارجی بعدی حتماً یک دستیار اول، یک مربی دروازه بانی و یک مربی بدنساز هم با خودش به تهران خواهد آورد که جذب آن ها احتمالاً بین 300 تا 500 هزار دلار دیگر هزینه دربرخواهد داشت.

با این حال، در شرایطی که چیزی حدود 30 گزینه به مدیران باشگاه پرسپولیس معرفی شده، اما هنوز هیچ کدام به سمت قطعیت پیش نرفته است تا مذاکرات شکل جدی تری به خود بگیرد. البته بحث مذاکره با فن شیپ گزینه هلندی و سرمربی سابق آژاکس طی 24 ساعت بسیار جدی شد و حتی گفتند جدی ترین گزینه برای امضای قرارداد هم هست که بار دیگر با مخالفان و موافقان خاص خود مواجه شد تا باشگاه بررسی بیشتری را دنبال کند.

مارکوس پاکتا یکی از گزینه هایی است که زمستان سال قبل و بعد از جدایی یحیی گل محمدی هم برای سرمربیگری پرسپولیس مطرح شد و حتی به لیست نهایی گزینه های مد نظر مدیران این باشگاه راه یافت؛ اما در آن مقطع فشار هواداران باعث شد مدیران باشگاه از پیش رفتن با او عقب نشینی کنند.

در آن مقطع منتقدان به مذاکره با پاکتا روی این نکته تاکید داشتند که سال ها از دوره اوج مربیگری این گزینه گذشته؛ همان طورکه مثلاً وقتی شش ماه قبل فیلکس ماگات به پرسپولیس پیشنهاد شد خیلی زود از نام او عبور کردند.

جالب این که برخلاف آنچه گفته می شد، باشگاه پرسپولیس نیم نگاهی هم به گزینه های داخلی دارد اخیراً نام مربیانی مثل افشین قطبی و مهدی تارتار هم مطرح شده و مدیران پرسپولیس به این گزینه ها هم فکر می کنند که در صورت نرسیدن بودجه شان برای جذب مربی خارجی رزومه دار و باکیفیت به گزینه داخلی برگردند.

در این میان البته گزینۀ اول مدیران باشگاه پرسپولیس در بین مربیان داخلی علی دایی بود و مدیران باشگاه قصد داشتند تا در صورت جواب مثبت دایی، یک یا دو دستیار قدرتمند خارجی برای او بیاورند و از کاریزمای دایی برای مدیریت تیم بهره بگیرند که دایی نه خودش اقبالی به حضور در فوتبال دارد، نه شرایط برای حضورش مهیاست.

با این وجود، از فردا دور جدیدی از جستجوهای مدیران پرسپولیس برای رسیدن به گزینه های قابل قبول آغاز خواهد شد که باید دید به چه نام هایی ختم می شود.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افشین قطبی هم گزینه پرسپولیس شد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افشین قطبی هم گزینه پرسپولیس شد!"، کلیک کنید.