امام خمینی(ره) روحیه اعتماد به نفس را به امت های اسلامی هدیه کرد

امام خمینی(ره) روحیه اعتماد به نفس را به امت های اسلامی هدیه کرد

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تاکید کرد که یکی از ویژگی هایی که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) برای دنیا به دنبال آورد، تزریق روحیه اعتماد به نفس در میان مردم و امت های اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری EDHA از شیراز، به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی مراسمی به همت دانشکده بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با حضور جمعی از دانشجویان غیرایرانی این دانشکده و استادان بین الملل این دانشگاه برگزار شد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای 15 خرداد و همچنین شهدای خدمت اظهار کرد: یکی از ویژگی هایی که انقلاب اسلامی ایران به تبع رهبری امام خمینی(ره) برای دنیا به دنبال آورد، تزریق روحیه اعتماد به نفس در میان مردم و امت های اسلامی بود.

 حجت الاسلام مهدی یعقوبی افزود: تا قبل از سال 57 بسیاری از کشورهای غیر ابرقدرت تصورشان این بود که نمی توانند در سرنوشت دنیا اثرگذار باشند، اما انقلاب اسلامی نشان داد که ملت ها در کنار رهبر الهی و رهبر دینی نه تنها می توانند سرنوشت خودشان را تغییر دهند، بلکه سرنوشت دنیا را نیز تغییر خواهند داد.

وی متذکر شد: استقلالی که در پی انقلاب اسلامی در ایران شکل گرفته، الگوی موثری برای سایر کشورهای آزادی خواه قرار گرفت.

 رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به فراگیر بودن خطاب های امام راحل اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) تعابیری همچون مستضعفین جهان و مانند آن را ابداع کردند که برگرفته از آموزه های قرآنی و دارای نگاه جهانی و بین المللی بود.

یعقوبی افزود: از جمله این نگاه های جهانی توجه به موضوع فلسطین و مقابله با غصب آن توسط رژیم جعلی صهیونیستی بود که با ابداع روز قدس شکل گرفت.

وی متذکر شد: درباره تبیین اندیشه های امام راحل سخنرانی ها و بیانات بسیاری عنوان شده، اما یکی از بهترین تبیین ها سخنان مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام است که هر سال نکته جدیدی از اندیشه های امام را تبیین می کنند.

 رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس افزود: به عنوان مثال طرح بحث امید که سال گذشته توسط مقام معظم رهبری به عنوان نرم افزار موفقیت امام مطرح شد همان نکته ای است که ناشی از اعتماد به نفس دادن به ملت ها و امت هاست و این همان نگاه غالب و قاطع امام راحل بود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: اثرگذاری که امام خمینی (ره) در سایر کشورها و ملت ها ایجاد کرد و گاهی قابل قیاس با تاثیرگذاری ایشان در داخل ایران نیست و نگاه استقلال طلب امام در سایر کشورهای مسلمان جهان تاثیرگذارتر بود.

وی ابراز امیدواری کرد که در فضای دانشگاه با توجه به وظیفه دانشگاهیان در طرح مباحث علمی، توجه به نکات علمی تبیین شده توسط مقام معظم رهبری برگرفته از بیانات و سیره امام راحل در میان دانشگاهیان و خصوصاً دانشجویان پررنگ تر و غالب شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امام خمینی(ره) روحیه اعتماد به نفس را به امت های اسلامی هدیه کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امام خمینی(ره) روحیه اعتماد به نفس را به امت های اسلامی هدیه کرد"، کلیک کنید.