اماکن تاریخی و گردشگری آذربایجان غربی آماده میزبانی از مسافران نوروزی

به گزارش EDHA آذربایجان غربی، استان آذربایجان غربی آماده میزبانی از مسافرین نوروزی است.

اثر جهانی قره کلیسا چالدران آماده میزبانی از مسافران

قره کلیسا یکی از زیباترین و پرنقش ونگارترین کلیساهای ارمنیان در ایران است که به عنوان اولین کلیسای جهان مسیحیت شناخته می شود.

این کلیسا روی مزار تاتایوس؛ یکی از حواریون حضرت مسیح (ع) احداث شده است و تاریخچه ساخت آن بر اساس اسناد موجود، به بعد از شهادت تاتایوس می رسد.

این بنای تاریخی و مذهبی به دلیل داشتن معماری بی نظیر در تیرماه سال 1387 در سی و دومین نشست میراث جهانی یونسکو در کبک کانادا، به همراه دو کلیسای سن استپانوس و زور زور در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

بازدید رایگان از موزه تاریخ طبیعی ارومیه به مناسبت ایام نوروز

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت : موزه تاریخ طبیعی ارومیه به عنوان بزرگترین موزه تاریخ طبیعی شمال غرب کشور آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی و بازدیدکنندگان است .

سعید شهند افزود: بیش از 700 تروفه از گونه های مختلف حیات وحش در این موزه نگهداری می شود که اغلب آنها مربوط به گونه های حیات وحش استان آذربایجان غربی هستند.

اماکن تاریخی و گردشگری آذربایجان غربی آماده میزبانی از مسافران نوروزی

وی ادامه داد: این جانوران در راهرو و سالن اصلی، سالن های تخصصی پستانداران، پرندگان، خزندگان و اکوسیستم های آبی در معرض دید عموم قرار گرفته اند و بازدید کنندگان همچنین می توانند از سالن های جنبی این موزه مانند گالری عکس نیز بازدید کنند.
گفتنی است موزه تاریخ طبیعی ارومیه به مساحت 4500 متر مربع یکی از بزرگترین موزه های تاریخ طبیعی در کشور است که در سال 1391 افتتاح شده است. این موزه جنب پل آذربایجان، انتهای پارک ایللر باغی ارومیه قرار گرفته است.

موزه باستان شناسی ارومیه آماده بازدید مسافران نوروزی/ساعت بازدید از موزه باستان شناسی ارومیه از ساعت 9 تا 18 است

موزه ارومیه یکی از غنی ترین موزه های ایران است؛ قدمت برخی از آثار آن حتی به 7 هزار سال قبل از میلاد برمی گردد و جدیدترین آثار آن هم متعلق به دوره ی قاجار است. یکی از جذاب ترین آثار موزه ارومیه سه دست نوشته است که به خط میخی نوشته شده اند.

اماکن تاریخی و گردشگری آذربایجان غربی آماده میزبانی از مسافران نوروزی

یکی از مهم ترین آثار این مجموعه سنگ نوشته کله شین نام دارد که با نام های کتیبه کله شین و کتیبه کیله شین نیز شناخته می شود. این سنگ نوشته در گذشته در مرز بین ایران و عراق، در وسط گردنه کوهی که شهرستان اشنویه را از شهر رواندوز عراق جدا می کند، نصب شده بود. این کتیبه سنگی در هر چهار طرف دارای نوشته است و به دو زبان اورارتویی و آشوری و با خط میخی مطالبی روی آن حک شده است.

موزه باستان شناسی ارومیه در خیابان دانشکده(شهید بهشتی) واقع شده است

کاخ موزه باغچه جوق ماکو در ایام عید از ساعت 9 تا 18 پذیرای مسافران نوروزی است

باغچه جوق نام روستایی در هفت کیلومتری غرب شهر ماکو است.
کاخ موزه باغچه جوق در این روستا و در دامنه یک کوه قرار دارد و نامش برگرفته از این منطقه است.
ساخت کاخ موزه باغچه جوق هم زمان با دوره قاجار در زمان تیمور پاشاخان آغاز شد و پس از 30 سال در زمان اقبال السلطنه به اتمام رسید.

این کاخ و موزه در گذشته مقر حکومت سردار ماکو بوده و به کاخ سردار هم معروف است.

ساخت بنا در زمان پاشاخان آغاز و در دوره اقبال السلطنه ماکویی به پایان رسیده است و به مدت 30 سال تزیینات داخلی سالن های هفت گانه آن انجام پذیرفته است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اماکن تاریخی و گردشگری آذربایجان غربی آماده میزبانی از مسافران نوروزی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اماکن تاریخی و گردشگری آذربایجان غربی آماده میزبانی از مسافران نوروزی"، کلیک کنید.