انجام فرآیند رسیدگی و پی جویی پرونده های سرقت مسافران نوروزی در استان محل سکونت

انجام فرآیند رسیدگی و پی جویی پرونده های سرقت مسافران نوروزی در استان محل سکونت

رییس پلیس آگاهی فراجا گفت: فرآیند رسیدگی و پی جویی پرونده های سرقت مسافران نوروزی در استان محل سکونت انجام می پذیرد.

به گزارش EDHA، سردار محمد قنبری در ششمین جلسه قرارگاه نوروزی عمار که با حضور معاونین و روسای ادارات پلیس آگاهی برگزار شد با اشاره به ابلاغ فرآیند پیگیری انتظامی سرقت از طریق پلیس آگاهی و سامانه های تخصصی در اختیار در ایام نوروز اظهار داشت: تمام تلاش مجموعه پلیس آگاهی و انتظامی کشور کنترل و پیشگیری از جرم سرقت اموال شهروندان در ایام تعطیلات نوروز می باشد اما در صورت بروز این جرم رسیدگی به پرونده های سرقت مسافران نوروزی باید به نحوی انجام شود که تشکیل اولیه پرونده در استان محل وقوع جرم باشد و فرآیند ادامه رسیدگی و پیگیری از طرف مالباختگان باید در استان محل سکونتشان باشد .

وی افزود: پیگیری هدفمند جرایم و رصد موضوعات بصورت جامع و کامل از کشف و وقوع و دستگیری توسط کارشناسان در قرارگاه نوروزی عمار بصورت عملیاتی انجام گردد و می طلبد تحلیل وقایع 24 ساعت گذشته در هر روز توسط تیم های تخصصی حاضر در قرارگاه عمار صورت پذیرد.

رییس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به هدایت عملیاتی رده های اجرایی و ارتباط مستمر و دقیق با استان ها در ایام نوروز خاطر نشان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی در سال جدید شاهد کاهش جرایم و افزایش کشفیات محسوس نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم که در حوزه کشف وقوع سرقت های مسلحانه افزایش 241 درصدی و در کشف پرونده قتل و دستگیری افزایش 200درصدی را شاهد هستیم که البته در حوزه سرقت بحمدالله از ابتدای سال جدید 20 درصد افزایش کشفیات سرقت در کل کشور را داشته ایم .

وی به روند اجرای طرح عملیاتی پایش الکترونیکی مجرمان سابقه دار و حرفه ای در 3 استان کشور اشاره کرد و افزود: در بازدیدی که از سه استان تهران بزرگ و البرز و غرب تهران در خصوص اجرای طرح پایش هوشمندالکترونیکی مجرمین سابقه دار انجام شد کار به جدیت در حال انجام است و ابلاغ کردیم با سرعت عمل بیشتری دنبال گردد و ان شاالله بتوانیم به هدف اولیه طرح در اردیبهشت ماه سال جدید دست یابیم تا کنترل موثر مجرمین سابقه دار و حرفه ای در این استان ها را داشته باشیم .

رییس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه رسیدگی به موقع به موضوعات و مشکلات پیش روی مسافران نوروزی بسیار حایز اهمیت می باشد خاطر نشان کرد: مالباختگان با اولین واحدی که در صحنه وقوع سرقت یا جرم برخورد می کنند پلیس است و ماموران باید با سعه صدر و امیدوار کننده با آنها رفتار کنند و پیگیری موضوع را تا کشف به جدیت دنبال نمایند.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انجام فرآیند رسیدگی و پی جویی پرونده های سرقت مسافران نوروزی در استان محل سکونت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انجام فرآیند رسیدگی و پی جویی پرونده های سرقت مسافران نوروزی در استان محل سکونت"، کلیک کنید.