بنگاه های اقتصادی با رویکرد علمی در همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان معرفی شدند

با حضور وزیر صمت؛

بنگاه های اقتصادی با رویکرد علمی در همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان معرفی شدند

در بیست و دومین همایش ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان 36 شرکت و بنگاه اقتصادی منتخب در این حوزه معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری EDHA از سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده، بیست و دومین همایش ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان 21 خرداد با حضور وزیر صمت و جمعی از مقامات، مسیولین کشور، شرکت و نهاد های برتر در حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان برگزار شد.

این رویداد با نگاهی مبتنی بر رویکرد علمی برگزار شده که خود نقطه ی تمایزی در مقایسه با سالیان گذشته و رویداد های مشابه است.در همین رابطه 
حسین زاده قشمی مدیرکل روابط عمومی و تشکل های مردم نهاد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در این همایش که دبیرخانه آن فعالیت های خود را طی چند ماه آغاز کرده بود عملکرد بنگاه های اقتصادی متقاضی حضور در فرآیند برگزاری بیست و دومین مراسم روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان مورد بررسی قرار گرفت و با انتشار فراخوان و دعوت از بنگاه های متقاضی، ثبت نام در روند ارزیابی بیست و دومین دوره همایش طی دو مرحله صورت گرفت و پس از پایان مهلت 3 ماهه با انجام ثبت نام الکترونیکی از متقاضیان دریافت گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان، تعداد 280 بنگاه اقتصادی با ثبت نام از طریق وب سایت اختصاصی دبیرخانه همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان متقاضی حضور در فرایند ارزیابی شدند.

در جریان برگزاری این همایش از میان کلیه ثبت نام کنندگان در فرآیند ارزیابی، تعداد 202 بنگاه اقتصادی در مرحله نخست ارزیابی، پذیرش شدند که پرونده های آنها به منظور ارزیابی، در اختیار حوزه های تخصصی سازمان حمایت قرار گرفت و از میان شرکت های مذکور، صلاحیت تعداد 166 بنگاه اقتصادی توسط حوزه های تخصصی احراز نگردید و تعداد 36 بنگاه اقتصادی موفق به احراز شرایط دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان شدند و از این تعداد 8 بنگاه اقتصادی موفق به دریافت تندیس طلایی، 9 بنگاه اقتصادی تندیس نقره ای، 2 بنگاه اقتصادی تندیس برنزی و 14 بنگاه اقتصادی موفق به دریافت گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان شده اند.

گفتنی است در روند برگزاری این همایش فرآیند ارزیابی بنگاه های اقتصادی و برگزاری جلسات کمیته فنی و شورای سیاستگذاری با حضور معاونین و مدیران ذیربط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین نمایندگان دستگاه ها و نهاد های دخیل در حوزه کنترل و ارزیابی عملکرد بنگاه های اقتصادی از جمله: وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، سازمان ملی استاندارد، بانک مرکزی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، سازمان برنامه و بودجه و انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، به عنوان اعضای کمیته فنی و شورای سیاستگذاری اعطای گواهینامه و تندیس برگزار شد و با برگزاری 5 جلسه کمیته فنی و 3 جلسه شورای سیاستگذاری، از میان 41 پرونده ارزیابی شده، با اعطای گواهینامه و تندیس به 36 شرکت، موافقت شد.

در جریان برگزاری این همایش بر اساس مصوبه شورای سیاستگذاری مقرر شد که ارزیابی شاخص رضایتمندی مشتریان بنگاه های اقتصادی به شرکتی ثالث با رویکرد کاری پژوهشی و دانش بنیان و با زیر شاخص های اعلامی ادارات کل سازمان حمایت صورت پذیرد؛ که پس از اجرای این امر و بر اساس نظر اعضای شورای سیاست گذاری، مدیران کل ادارات تخصصی ارزیاب و حتی مدیران عامل بنگاه های اقتصادی متقاضی این فرآیند به صورتی دقیق و موشکافانه صورت پذیرفت و بنگاه های اقتصادی شامل: انتخاب سرویس حامی، ایران آوند فر، خدمات آواژنگ، سام سرویس، صنعت غذایی کوروش، فولاد خوزستان، گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل و شرکت مهراب گشت سبز مفتخر به دریافت تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کننندگان و شرکت های بیمه تعاون، پرنیان مهیار، پیشخوان خدمات ایرانیان، حساب رایان پارس، حمل و نقل ریلی رجاء، خدمات ارتباطی ایرانسل، کارگزاری رسمی بیمه مستقیم مانان فرزام، لجستیک گلدیران نوین کیش، هتل بین المللی قصر طلایی، مفتخر به دریافت تندیس نقره ای و همچنین گروه تولیدی و صنعتی پارسیان ترمز، مجموعه گردشگری هفت خوان تندیس های برنزی رعایت حقوق مصرف کنندگان را دریافت کرده اند.

لازم به ذکر است، شرکت های اتحادیه سراسری تعاونی های مصرف کارکنان دولت اسکاد، انتخاب لجستیک الکترونیک، پشتیبانی فروش مادیران، جهان پروفیل پادیر (هافمن)، خسرو نیکو پلاست، زاگرس زرین پارس، ساخت آزما، سنی پلاستیک، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، کیهان تجارت دایا، مازرون فوم قایم، مهندسین مشاور آزمونه فولاد، نساجی فرخ سپهرکاشان (فرش فرهی) و نمایندگی مجاز ایران خودرو سرافراز موفق به دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان شدند.

در پایان لازم به ذکر است که این رویداد با نگاهی مبتنی بر رویکرد علمی برگزار شده که خود نقطه ی تمایزی در مقایسه با سالیان گذشته و رویداد های مشابه است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بنگاه های اقتصادی با رویکرد علمی در همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان معرفی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بنگاه های اقتصادی با رویکرد علمی در همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان معرفی شدند"، کلیک کنید.