بیانیه مشترک حزب‌الله لبنان و جنبش أمل درباره تحولات لبنان و فلسطین

بیانیه مشترک حزب‌الله لبنان و جنبش أمل درباره تحولات لبنان و فلسطین

حزب‌الله لبنان و جنبش أمل با صدور بیانیه‌ای از دولت بیروت خواستند تا از ساکنان روستاهای جنوبی یا آوارگان حمایت کرده و اقدامی در این زمینه اتخاذ کند.

به گزارش EDHA، حزب‌الله لبنان و جنبش أمل با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: ما به حمایت از مسأله فلسطین و مردم آن پایبند هستیم و استقامت و پایداری مقاومت در غزه و کرانه باختری را ارج می‌نهیم.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، در این بیانیه آمده است: مقاومت در غزه و کرانه باختری با دشمن صهیونیستی می‌جنگد و به‌رغم سپری شدن بیش از هشت ماه، خساراتی به ارتش خود وارد کرده است.

در بیانیه مذکور آمده است: ما از طرف‌های سیاسی لبنان می‌خواهیم وارد گفتگو شوند و برای رایزنی و حصول توافق بر سر یک میز بنشینند.

این ۲ جنبش از دولت خواستند تا از ساکنان روستاهای جنوبی یا آوارگان حمایت کرده و اقدامی در این زمینه اتخاذ کند.

ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ جنگ ویرانگری را با حمایت آمریکا علیه غزه آغاز کرده که بیش از ۱۲۳ هزار شهید و زخمی و بیش از ۱۰ هزار مفقودی بر جای گذاشته و همچنین موجب کمبود شدید نیازهای انسانی و مواد غذایی در این منطقه شده و کمبود غذا به‌ویژه در شمال نوار غزه به سطح قحطی رسیده است.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه مشترک حزب‌الله لبنان و جنبش أمل درباره تحولات لبنان و فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه مشترک حزب‌الله لبنان و جنبش أمل درباره تحولات لبنان و فلسطین"، کلیک کنید.