ترکیه از پهپاد مافوق صوت ANKA-3 رونمایی کرد/ عکس

به گزارش خبرگزاری EDHA، بنابر گفته مدیر کل صنایع هوافضای ترکیه، پروژه KAAN شامل 20 بخش است که تا پایان سال 2028 به اتمام خواهد رسید. در حال حاضر در دل این پروژه نسخه دو موتوره ANKA-3 در راه است، هواپیمای جنگی بدون سرنشین، که نسخه دو موتوره ANKA-3 است و قادر به پرواز مافوق صوت است و برای همراهی با KAAN طراحی شده است.

پهپاد مافوق صوت ANKA-3 (وسیله هوایی رزمی بدون سرنشین) یک پیشرفت قابل توجه در قابلیت های دفاعی ترکیه است و مجموعه ای از ویژگی های پیچیده را به نمایش می گذارد که آن را به یک موقعیت پیشرو در هوانوردی نظامی مدرن ارتقا می دهد.

ANKA-3 یک پهپاد با نیروی جت است که برای عملیات های پرسرعت و پروفایل های مختلف ماموریت، از جمله درگیری های هوا به زمین و هوا به هوا طراحی شده است.

ANKA-3 مجهز به موتور جت است که به آن اجازه می دهد حداکثر سرعت 0.7 ماخ (800 کیلومتر در ساعت) را به دست آورد. این قابلیت سرعت بالا برای استقرار سریع و زمان واکنش سریع در سناریوهای مختلف جنگی بسیار مهم است و یک مزیت استراتژیک در محیط های پویا و سریع ایجاد می کند.

ANKA-3 با وزن 7 تن برای حمل محموله های سنگین ساخته شده است. حداکثر وزن برخاست 6500 کیلوگرم و ظرفیت بار مفید 1200 کیلوگرم است که به آن امکان می دهد طیف گسترده ای از سلاح ها و تجهیزات نظارتی را کنترل کند.

ترکیه از پهپاد مافوق صوت ANKA-3 رونمایی کرد/ عکس

این ظرفیت تضمین می کند که ANKA-3 می تواند برای نیازهای مختلف ماموریت، از شناسایی تا عملیات تهاجمی، مجهز شود.

یکی از ویژگی های برجسته ANKA-3 امضای راداری کم آن است که بقای آن را در فضای جنگی افزایش می دهد. این قابلیت پنهان کاری برای فرار از سیستم های راداری دشمن و افزایش نرخ موفقیت در ماموریت حیاتی است و به آن اجازه می دهد در محیط های پر خطر با کاهش خطر شناسایی عمل کند.

ANKA-3 که برای اجرای ماموریت های هوا به زمین و هوا به هوا طراحی شده است، انعطاف پذیری عملیاتی جامعی را ارایه می دهد. این تطبیق پذیری به آن اجازه می دهد تا با طیف وسیعی از اهداف، از تاسیسات زمینی گرفته تا هواپیماهای دشمن، درگیر شود و آن را به یک دارایی چند منظوره در زرادخانه دفاعی ترکیه تبدیل می کند.

ANKA-3 با داشتن معماری مشترک اویونیک و ایستگاه کنترل زمینی (GCS) با پیشینیان خود، پهپادهای Anka و Anka II، از سیستم های اثبات شده سود می برد. این سازگاری، سهولت یکپارچگی و تداوم عملیاتی را تضمین می کند و از فناوری تثبیت شده برای بهبود عملکرد استفاده می کند.

ANKA-3 دارای استقامت قابل توجهی است که می تواند تا 10 ساعت در ارتفاع 30000 پا پرواز کند و می تواند به سقف خدمات 40000 پا برسد و عملیات در ارتفاعات بالا را که در برابر تهدیدات زمینی کمتر آسیب پذیر است، ممکن می کند.

منبع: turkiyenewspaper

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیه از پهپاد مافوق صوت ANKA-3 رونمایی کرد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیه از پهپاد مافوق صوت ANKA-3 رونمایی کرد/ عکس"، کلیک کنید.