ترکیه به کردستان عراق حمله کرد

ترکیه به کردستان عراق حمله کرد

به گزارش EDHA خبرنگار المیادین امروز -یکشنبه- ادامه حملات ارتش ترکیه به عمادیه در دهوک در اقلیم کردستان عراق در شمال این کشور را تایید کرد.

خبرنگار المیادین از پرتاب اعلامیه‌هایی از سوی هواپیماهای جنگی ترکیه به روستاییان خبر داد که «نشان دهنده فعالیت نظامی ترکیه در منطقه است».

به نقل از EDHA روز شنبه نیز آن منطقه شاهد بمباران هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه بود که «خسارات قابل توجهی به زیرساخت‌ها و اموال وارد کرد و منجر به آواره شدن بسیاری از ساکنان شد».

رسانه‌های عراقی گزارش دادند: «بمباران ترکیه منجر به آتش‌سوزی عظیم در جنگل‌ها و باغ‌های اطراف شد که بر رنج مردم افزود و نشان می‌دهد که وضعیت انسانی در دهوک به سرعت رو به وخامت است و نیاز شدید به کمک‌های بشردوستانه فوری وجود دارد.»

این رسانه‌ها افزودند اهالی روستای درکلا مسا در شهرستان عمادیه در شمال دهوک به دلیل درگیری‌های مداوم بین حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و ارتش ترکیه، علاوه بر بمباران توپخانه و هوایی نیروهای نظامی ترکیه از روستای خود آواره شدند.

چند روز پیش، خبرنگار المیادین تاکید کرد که حملات مداوم ترکیه به «بهانه تعقیب اعضای حزب کارگران کردستان»، کوه قندیل و عمادیه در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داده است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیه به کردستان عراق حمله کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیه به کردستان عراق حمله کرد"، کلیک کنید.