تولید خاویار در لرستان به اندازه کل کشور می شود – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان

تولید خاویار در لرستان به اندازه کل کشور می شود - خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری EDHA، کیارش بیرانوند در جلسه قرارگاه اقتصادی کشاورزی که با حضور استاندار لرستان برگزار شد با اشاره به اینکه تولیدات حوزه شیلات لرستان از 16 هزار تن به 38 هزار تن در دولت سیزدهم افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: علاوه بر این 10 هزار تن مجتمع داریم که زیرساخت های آنها آماده است و به ظرفیت استان اضافه می شود.

وی بیان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم هم پنج مجتمع را شروع کردیم که در حال آماده سازی زیرساخت ها است.

مدیرکل شیلات لرستان با اشاره به ظرفیت خاویاری در استان، گفت: با کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایجاد مجتمع های خاویاری در دستور کار قرار گرفت و ما شاهد تولید و پرورش ماهیان خاویاری در استان هستیم.

بیرانوند، افزود: وجود دو هزار و 450 کیلومتر طول رودخانه در استان یک ظرفیت مناسب برای تولید و پرورش ماهیان خاویاری در لرستان است.

وی تاکید کرد: با تکمیل مجتمع های خاویاری در حال ساخت، لرستان به اندازه کل کشور خاویار تولید می کند.

مدیرکل شیلات لرستان با اشاره به اینکه لرستان رتبه اول تولید ماهیان سردابی و بچه ماهی در کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: با یک شرکت فرانسوی برای تولید بچه ماهی در استان قرارداد منعقد کرده ایم و سالانه 50 میلیون قطعه بچه ماهی با برند اکوالند در الیگودرز تولید می شود.

بیرانوند، تاکید کرد: برنامه ریزی ما این است که تولیدات شیلات در استان را به 48 هزار تن در سال افزایش دهیم.

وی به انعقاد قرارداد با دانشگاه صنعتی شریف برای اصلاح نژاد تخم چشم زده، گفت: با انعقاد قرارداد سالانه 200 میلیون قطعه چشم زده در استان تولید می شود و از واردات تخم چشم زده به کشور جلوگیری کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید خاویار در لرستان به اندازه کل کشور می شود – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید خاویار در لرستان به اندازه کل کشور می شود – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.