ثبت هفته خوشنویسی قزوین در تقویم رویدادهای ملی گردشگری

ثبت هفته خوشنویسی قزوین در تقویم رویدادهای ملی گردشگری

به گزارش خبرگزاری EDHA از قزوین؛ علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین با بیان اینکه با ثبت این رویداد تا کنون هفت رویداد در تقویم ملی رویدادهای گردشگری به‌ثبت رسیده‌است، گفت: شهر قزوین از دیرباز مهد پرورش بزرگان خوشنویسی کشور بوده و شاگردان زیادی نیز نزد اساتید نامی در این شهر آموزش دیده و پرچم هنر را در این خطه برافراشته‌اند و به همین دلیل قزوین از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای عالی فرهنگی کشور به‌عنوان پایتخت خوشنویسی ایران نام‌ گرفته‌است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین افزود: همچنین استان قزوین میزبان دوسالانه خوشنویسی کشور به‌دبیری اداره‌کل فرهنگ و ارشاداسلامی است و موزه خوشنویسی قزوین نیز با نمایش آثار هنرمندان برجسته خوشنویسی قزوین و ایران در کاخ‌موزه چهلستون قزوین دایر و میزبان گردشگران بی‌شماری در همه ایام سال است.

خزائلی اظهار کرد: به‌‍منظور حفاظت و صیانت از این میراث ناملموس ارزشمند استان هفته خوشنویسی قزوین که هرساله با اجرای اقداماتی نظیر ‏برگزاری نمایشگاه‌های متعدد خوشنویسی، تقدیر از هنرمندان و پیشکسوتان این حوزه و… در مهرماه برگزار می‌شود در فهرست رویدادهای ملی گردشگری به‌ثبت رسیده که می‌تواند نقش موثری در معرفی شایسته این ظرفیت و جذب بیشتر گردشگران داشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین یادآور شد: پیش از این نیز رویدادهایی چون جشن فندق، جشن سماق، شور زرآباد، سوگواری زنانه حسینیه آقاسیدجمال، مراسم سوم امام و آیین سمنوپزان در این تقویم ثبت شده است.

۴۶

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت هفته خوشنویسی قزوین در تقویم رویدادهای ملی گردشگری" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت هفته خوشنویسی قزوین در تقویم رویدادهای ملی گردشگری"، کلیک کنید.