جزییات تحریم های آمریکا علیه رهبران حماس

به گزارش EDHA در بیانیه وزارت خارجه آمریکا ادعا شده است «حذیفه سمیر عبدالله الکحلوت» نام واقعی «ابوعبیده» سخنگوی گردان های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس در غزه است و به گفته آنها این همان نامی است که رژیم صهیونیستی در سال 2023 ذکر کرده بود.

طبق گزارش القدس العربی، هویت ابوعبیده تاکنون از سوی هیچ طرف فلسطینی یا یک طرف مستقل مشخص نشده است و دستگاه های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از جمله موساد و شاباک هیچ عکسی از وی ندارند.

به نقل از EDHA بر اساس گزارش ها، ابوعبیده از شهرک «نعلیا» است و در «جبالیا» در غزه زندگی می کند. منزل وی بارها در معرض حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. اولین حضور علنی ابوعبیده با یونیفرم نظامی سبز رنگ و چفیه قرمز معروفش به ژوین 2006 بعد از عملیات «الوهم المتبدد» باز می گردد.

همچنین به دنبال عملیات طوفان الاقصی ابوعبیده به طور مرتب در صفحه تلویزیون ظاهر می شود.

آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا جمعه تحریم هایی را علیه رهبران جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین اعمال کردند.

اتحادیه اروپا، شاخه نظامی و نیروهای ویژه جنبش حماس و شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین را در لیست تحریم های این اتحادیه مربوط به موضوع حقوق بشر قرار داده است.

اتحادیه اروپا گردان های القسام و نیروهای ویژه حماس و سرایا القدس وابسته به جنبش جهاد اسلامی را ممنوع السفر کرده و درآمدهای آنها را بلوکه کرده است. همچنین حمایت مالی مستقیم یا غیر مستقیم از آنها را ممنوع کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد این کشور جمعه تحریم هایی را علیه سخنگوی حماس و رهبران یگان پهپادی این جنبش اعمال کرد.

این تحریم ها علیه «ولیم ابوشنب» فرمانده یگان شمالی حماس در لبنان، «براء حسن فرحات» معاون ابوشنب و «خلیل محمد عزام» مسیول اطلاعاتی حماس اعمال شده است. این تحریم ها شامل بلوکه کردن تمام املاک و منافع افراد مورد نظر در آمریکاست.

«براین نیلسون» معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور «تروریسم» و اطلاعات مالی گفت: فعالیت مشترک امروز تمرکز جمعی ما را بر از بین بردن قدرت حماس برای انجام حملات بیشتر از جمله از طریق جنگ سایبری و تولید پهپادها تقویت می کند. وزارت خزانه داری با هماهنگی هم پیمانان و شرکا به هدف قرار دادن شبکه های وابسته به حماس از جمله در زمینه سایبری ادامه خواهد داد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات تحریم های آمریکا علیه رهبران حماس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات تحریم های آمریکا علیه رهبران حماس"، کلیک کنید.