جمع آوری چادرهای اغذیه فروشی غیربهداشتی بوستان دانشجو/ظروف آشپزی در آبنمای بوستان شست وشو می شد

جمع آوری چادرهای اغذیه فروشی غیربهداشتی بوستان دانشجو/ظروف آشپزی در آبنمای بوستان شست وشو می شد

شهردار منطقه 11 تهران از احداث باغچه و بهسازی معبر در ضلع شمالی بوستان دانشجو با هدف جمع آوری چادرهای اغذیه فروشان غیرمجاز و غیربهداشتی در این معبر خبر داد.

سیدمحمد موسوی در گفت وگو با EDHA با تاکید بر غیر بهداشتی بودن فعالیت اغذیه فروشان سیار گفت: ضلع شمالی بوستان دانشجو که به طور غیرمجاز در دست این اغذیه فروشان بود، با تغییرات عمرانی در این معبر که شامل بهسازی معبر از طریق احداث باغچه و توسعه فضای سبز در آن است، از دسترس آنها خارج شد.

موسوی با بیان اینکه عمده فعالیت این اغذیه فروشان خیابانی در حوزه تهیه کباب، فلافل، بلال، آش و… بود، افزود: بارها دیده شد که این افراد که بدون هیچ گونه مجوزی از سوی وزارت بهداشت یا هر ارگان مربوط دیگر به فعالیت مشغول بودند و حتی با استفاده از آب آب نمای بوستان به شست وشوی ظروف آشپزی خود می پردازند که ضمن آنکه این مساله سبب تخریب آبنما به وسیله روغن این مواد شده بود، سلامت خریداران آنها را نیز با خطر جدی روبه رو می کرد.

وی ضمن یادآوری این مطلب که شهرداری به لحاظ قانونی، ابزار برخورد جدی تری با این معضل را ندارد، بیان کرد: برای حل ریشه ای این مساله نیاز به هم افزایی با دیگر دستگاه ها از جمله وزارت بهداشت و مراکز بهداشتی داریم که با نظارت و احکام قانونی خود از هرگونه شکل گیری و ادامه فعالیت آنها جلوگیری کنند؛ چراکه شهرداری فقط در حوزه سد معبر آنها می تواند ورود کند که آن هم دیده شده، بیشتر اوقات، پس از تذکر عوامل اجرایی شهرداری، صاحبان این چرخ های دستی با تغییر محل به ادامه فعالیت خود می پردازند.

به گفته شهردار منطقه 11 تهران، احداث باغچه در معبر ضلع شمالی بوستان دانشجو، 2 خرداد سال جاری آغاز شده و این پروژه ظرف مدت 10 روز به بهره برداری می رسد.

پایان خبر EDHA 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جمع آوری چادرهای اغذیه فروشی غیربهداشتی بوستان دانشجو/ظروف آشپزی در آبنمای بوستان شست وشو می شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جمع آوری چادرهای اغذیه فروشی غیربهداشتی بوستان دانشجو/ظروف آشپزی در آبنمای بوستان شست وشو می شد"، کلیک کنید.