حدود 15 هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ تایید بیش از 73 درصد داوطلبان

طحان نظیف:

حدود 15 هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند تایید بیش از 73 درصد داوطلبان

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بیش از 73 درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند که نصاب بی سابقه ای در تایید صلاحیت ها محسوب می شود.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری EDHA، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفت و گو با EDHA سیما از پایان مهلت یک ماه شورای نگهبان برای بررسی اعتراضات و شکایات داوطلبان تایید نشده انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان خبر داد.

وی اظهار کرد که بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط اعضای شورای نگهبان تعداد نامزد های این انتخابات به حدود 15 هزار نفر افزایش یافت.

طحان نظیف همچنین عنوان کرد: بیش از 73 درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند که نصاب بی سابقه ای در تایید صلاحیت ها در برگزاری انتخابات در کشور محسوب می شود.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان ابراز امیدواری کرد که با این میزان افراد تایید صلاحیت شده در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه 11 اسفند 1402 برگزار می شود، پرشور، رقابتی و در تراز نظام جمهوری اسلامی و مردم عزیز باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حدود 15 هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ تایید بیش از 73 درصد داوطلبان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حدود 15 هزار نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس هستند/ تایید بیش از 73 درصد داوطلبان"، کلیک کنید.