حمله راکتی گسترده از لبنان به اراضی اشغالی

حمله راکتی گسترده از لبنان به اراضی اشغالی

منابع رسانه ای عصر امروز (جمعه) از حمله راکتی گسترده از خاک لبنان به شمال اراضی اشغالی خبر دادند.

به گزارش EDHA، شبکه المیادین در این باره گزارش داد که صدای آژیرهای خطر در مناطق مختلف شمال اراضی اشغالی به صدا درآمده است.

منابع رسانه ای عبری زبان نیز در این باره از پرتاب حدود 40 راکت از لبنان به منطقه «الجلیل غربی» در شمال اراضی اشغالی خبر دادند.

طبق این گزارش، درپی این حمله چند انفجار در منطقه الجلیل غربی رخ داد.

این رسانه ها گزارش دادند: حزب الله حملات خود را تشدید کرده است و ده ها راکت و موشک به سمت شهرک ها در الجلیل غربی پرتاب کرد.

رسانه های عبری همچنین گزارش دادند: حزب الله لبنان برای اولین بار از هشتم اکتبر تا کنون به نقاطی در الجلیل غربی حمله کرد که ساکنان آن تخلیه نشده بودند.

منابع رسانه ای همچنین تصاویری را از لحظه این حمله منتشر کرده اند.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا 24 ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

رسانه های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده ها پایگاه نظامی آن ها توسط حزب الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه های عبری فاش کردند که این شهرک نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه هایشان نیستند و می گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن ها نداشته و آن ها را رها کرده است.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله راکتی گسترده از لبنان به اراضی اشغالی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله راکتی گسترده از لبنان به اراضی اشغالی"، کلیک کنید.