خاتمی: رییس جمهور شهید مصداق «آمنوا» بود

خاتمی: رییس جمهور شهید مصداق «آمنوا» بود

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: رییس جمهور فقید ایران مصداق کلمه «آمنوا» در قرآن کریم بود و اگر مراسم تشییع در همه شهرهای کشور برگزار می شد، همه مردم ایران به میدان می آمدند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری EDHA، آیت الله سید احمد خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: در روایتی امام رضا (ع) به یکی از نزدیکانش فرمود که تقوا پیشه کن، آنچه که ما به آن رسیدیم، با تقوا بود. فردی که تقوا نداشته باشد و مراقب آن نباشد، نه او از ماست و نه ما از او هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: دلها به دست خداست و خداوند اگر بخواهد آنها را محبوب دلها می کند و افرادی را که از آنها نفرت داشته باشد، منفور دلها قرار می دهد.

عضو فقهای شورای نگهبان تاکید کرد: خداوند اگر بخواهد دلها را با هم مانوس می کند و دلهایی که با یکدیگر قهر هستند، به یکدیگر نزدیک می کند و پیامبر (ص) هم در زمان خویش دلها را به یکدیگر نزدیک کرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: محبت را خداوند در دلها قرار می دهد و تولد حضرت موسی (ع) خواندنی است. به نحوی که 70 هزار طفل کشته شد تا موسی متولد نشود اما موسی در صندوق در ساحل فرعون لنگر انداخت و EDHA او در دل آنها قرار گرفت و همان موسی فرعون برانداز شد. این محبت را خداوند در دل آسیه انداخت.

وی ادامه داد: تمام این عزیزانی که در بالگرد به شهادت رسیدند، مصداق کلمه «آمنوا» در قرآن بودند. به ویژه آیت الله رییسی مصداق این موضوع است. ایشان عاشق امام رضا (ع) بود و اینکه همیشه ذکر می گفت نمونه آمنوا بود و در این مدت برای خدمت به مردم شب و روز نداشت.

آیت الله خاتمی ادامه داد: اگر مراسم تشییع در همه شهرهای ایران اسلامی برگزار می شد، همه مردم ایران به میدان می آمدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خاتمی: رییس جمهور شهید مصداق «آمنوا» بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خاتمی: رییس جمهور شهید مصداق «آمنوا» بود"، کلیک کنید.