درخواست کاخ سفید از ایرانی برای آزادی کشتی توقیف شده

شورای امنیت ملی کاخ سفید از ایران درخواست کرد تا کشتی توقیف شده MSC AIRES در تنگه هرمز را آزاد کند.

به گزارش EDHA، شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز شنبه خواستار آزادی فوری کشتی توقیف شده در تنگه هرمز شد و اعلام کرد: «توقیف کشتی انگلیسی MSC AIRES توسط ایران در آب های بین المللی را به شدت محکوم می کنیم».

از طرفی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده در تماسی با همتای اسراییلی خود درباره تهدیدات منطقه ای گفت وگو کرد و بر حمایت قاطع واشنگتن از اسراییل تاکید کرد.

آستین به گالانت گفت: «اسراییل می تواند برای دفاع از خود در برابر هرگونه حمله ایران روی حمایت ما حساب کند.»

پیش از این «گرانت شاپس» وزیر دفاع انگلیس امروز شنبه مدعی شد توقیف کشتی باری MSC Aries توسط ایران غیرقابل قبول و نقض آشکار قوانین بین المللی است.

«یسراییل کاتس» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیسی هم در پی توقیف یک کشتی مرتبط با این رژیم توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس ایران را به «دزدی دریایی» متهم کرده و مدعی شد که عملیات «ناقض قوانین بین المللی» است.

نیروی دریایی سپاه ظهر امروز یک کشتی باری مرتبط با رژیم صهیونیستی را در منطقه خلیج فارس توقیف کرد.

برخی منابع خبری مدعی شدند این کشتی باری که  «ام اس سی آریز» (MSC Aries) نام دارد با پرچم پرتغال فعالیت می کند و مرتبط با شرکت «زودیاک مریتایم» مستقر در لندن است که مالک آن یک میلیاردر اسراییلی به نام «ایال اُفر» است.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست کاخ سفید از ایرانی برای آزادی کشتی توقیف شده" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست کاخ سفید از ایرانی برای آزادی کشتی توقیف شده"، کلیک کنید.