راه اندازی سومین صندوق چین برای بخش نیمه رسانا

راه اندازی سومین صندوق چین برای بخش نیمه رسانا

چین برای تقویت صنعت نیمه رسانا، سومین صندوق سرمایه گذاری مورد حمایت دولتی را با سرمایه 344 میلیارد وون (47.5 میلیارد دلار) راه اندازی کرد.

به گزارش EDHA، شی جین پینگ، رییس جمهور چین، بر ضرورت دستیابی چین به خودکفایی در حوزه نیمه رساناها، تاکید کرده است. این ضرورت پس از این که آمریکا، یک سلسله اقدامات کنترل صادرات را طی چند سال اخیر اعمال کرد تا مانع استفاده چین از تراشه های پیشرفته برای تقویت توانمندی های نظامی این کشور شود، بیشتر نمایان شد.

آژانس اطلاعات اعتباری دولتی «سامانه تبلیغاتی اطلاعات اعتباری سازمانی ملی» اعلام کرد: سومین فاز «صندوق سرمایه گذاری صنعت مدار یکپارچه» چین، رسما در 24 مه تاسیس شد و تحت مقررات اداره شهری پکن برای بازار، به ثبت رسید.

سومین فاز، بزرگترین صندوق در میان سه صندوقی خواهد بود که توسط «صندوق سرمایه گذاری صنعت مدار یکپارچه» معروف به «صندوق بزرگ» راه اندازی خواهد شد.

شرکت پایگاه اطلاعاتی شرکت های چین «تیان یانچا» اعلام کرد: وزارت دارایی چین با 17 درصد سهام و سرمایه پرداخت شده 60 میلیارد یوان، بزرگترین سهامدار این صندوق است. بانک توسعه چین با 10.5 درصد سهام، دومین سهامدار بزرگ است.

17 نهاد دیگر از جمله پنج بانک بزرگ چینی بانک صنعتی و تجاری چین، بانک ساخت و ساز چین، بانک کشاورزی چین، بانک چین و بانک ارتباطات که هر کدام در حدود 6 درصد از  کل سرمایه این صندوق مشارکت کرده اند، به عنوان سرمایه گذار فهرست شده اند.

رویترز در سپتامبر گزارش کرده بود چین فاز سوم «صندوق بزرگ» را راه اندازی خواهد کرد. فاز اول این صندوق، در سال 2014 با سرمایه ثبت شده 138.7 میلیارد یوان تاسیس شد و فاز دوم در سال 2019، با 204 میلیارد یوان اضافه شد.

«صندوق بزرگ»، برای بزرگترین شرکت های تراشه سازی چین شامل SMIC و «هوا هوانگ سمیکانداکتور» و همچنین «یانگتسه مموری تکنولوژی» که سازنده حافظه فلش است و تعدادی از شرکت ها و صندوق های کوچک، تامین مالی فراهم کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، یکی از حوزه هایی که فاز سوم این صندوق بر روی آن تمرکز خواهد کرد، تجهیزات برای تولید تراشه است. همچنین «صندوق بزرگ»، در حال بررسی استخدام حداقل دو موسسه برای سرمایه گذاری سرمایه فاز سوم است.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه اندازی سومین صندوق چین برای بخش نیمه رسانا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه اندازی سومین صندوق چین برای بخش نیمه رسانا"، کلیک کنید.