رشد ۳۰۰ درصدی مشارکت خیّران در مدرسه‌سازی/ هزینه‌کرد ۱۱ همتی خیران

رشد ۳۰۰ درصدی مشارکت خیّران در مدرسه‌سازی/ هزینه‌کرد ۱۱ همتی خیران

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خیران بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی هزینه کرده‌اند گفت: در ۳ سال گذشته سهم خیران رشدی حدود ۳۰۰ درصدی داشته است.

رضامراد صحرایی در گفت‌وگو با EDHA، با بیان اینکه در سه سال اخیر اعتباراتی که دولت برای حوزه مدرسه‌سازی داده و پولی که خیرین در این جهت هزینه کرده‌اند رشد قابل توجهی داشته است گفت: خیرین در سه سال گذشته سهمشان در ساخت مدرسه نسبت به سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ رشدی حدود ۳۰۰ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه خیرین بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی هزینه کرده‌اند افزود: حدود نیمی از مدارس کشور حاصل مشارکت خیرین است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر این فرآیند به همین منوال ادامه پیدا کند در مناطقی که سرانه آموزشی آن‌ها پایین‌تر از استاندارد کشور یعنی ۵.۳۰ سانتی متر است و مناطقی که زیر ۵ متر و پایین‌تر هستند به طور طبیعی به عنوان اولویت بالاتر و اولویت اصلی برای ساخت مدرسه سازی در این مناطق تبدیل می‌شوند ادامه داد: نمونه این جهت‌گیری در این سه سال ساخت بیش از ۳۲ هزار کلاس درس در قالب بیش از ۷۰۰۰ مدرسه با تمرکز بر مناطق کمتر برخوردار بوده است.

صحرایی با بیان اینکه ۶۴ درصد مدارس در روستاها و مناطق محروم هستند گفت: این امر نشان‌دهنده این است که سرانه مناطق محروم را باید بالا بکشیم تا در مسیر عدالت آموزشی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه خیرین یار دولت هستند و به مال دولت برکت می‌دهند اظهار کرد: هر دولت مردی که بخواهد این مسئولیت مدرسه‌سازی را دنبال کند اگر به مردم رجوع و تکیه کند موفق‌تر خواهد بود.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد ۳۰۰ درصدی مشارکت خیّران در مدرسه‌سازی/ هزینه‌کرد ۱۱ همتی خیران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد ۳۰۰ درصدی مشارکت خیّران در مدرسه‌سازی/ هزینه‌کرد ۱۱ همتی خیران"، کلیک کنید.