رنگ موی کاراملی برای پوست سبزه

حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید موهایتان را پس از مدت‌ها رنگ کنید و ندانید که بین انواع رنگ‌های تیره و بلوند، کدام یک را باید انتخاب کنید. این موضوع با در نظر گرفتن تناژ پوستی هر فرد اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند، چرا که در این حالت شما باید رنگ مویی رو انتخاب کنید که بتواند ظاهر شما زیباتر کند. خوشبختانه، باید بگوییم که رنگ موی کاراملی دقیقا همان چیزی است که به دنبالش می‌گردید.

آیا رنگ کاراملی برای پوست سبزه خوبه؟

یکی از برتری‌های رنگ موی کاراملی نسبت به رنگ‌های دیگر این است که همه‌ی افراد با رنگ پوست‌های متفاوت می‌توانند آن را امتحان کنند و از زیبایی بی‌حد و اندازه‌ی طیف‌های مختلف آن لذت ببرند. در این مقاله از دیجی‌کالا مگ، به معرفی رنگ موی کاراملی و انواع ترکیب‌های آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

رنگ موی کاراملی چیست؟

رنگ موی کاراملی، ترکیب طبیعی و جذابی از رنگ‌های طلایی و قهوه‌ای است که تناژ گرمی دارد و  این روزها، در میان بانوان سراسر جهان محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. همه‌ی افراد با مدل و رنگ موهای مختلف می‌توانند رنگ موی کاراملی را امتحان کنند و از ظاهر جدید خود لذت ببرند.

به دلیل اهمیت بالای موضوع هماهنگی رنگ مو با چهره و ظاهر فرد، تصمیم‌گیری برای تیره‌تر یا روشن‌تر شدن رنگ آن، باید به بپردازید تا از انتخاب‌ خود پشیمان نشوید. همچنین بهتر است، با توجه به مدل و حالت طبیعی موهای خود یکی از طیف‌های رنگ کاراملی را انتخاب کنید تا حتی بدون استایل کردن موهایتان هم بتوانید از داشتن آن رنگ لذت ببرید.

رنگ کاراملی مناسب چه کسانی است؟

رنگ موی کاراملی از خانواده‌ی رنگ‌های گرم است و به همین دلیل با اکثر رنگ‌های پوست هماهنگی دارد. به طور کلی، هایلایت‌های کاراملی مکمل پوست‌های سبزه و گرم هستند. کسانیکه رنگ پوست سردی دارند باید رنگ موی‌ کاراملی خاکستری یا بلوند یخی را در نظر داشته باشند و اگر از روغن رزماری لاکچری کوین برای تقویت مو خود استفاده کنند بسیار تاثیرگذار است. یک راه سریع برای تعیین رنگ پوست نگاه کردن به چشمان خود در آینه است. افراد دارای پوست گرم اغلب چشم‌های تیره با لکه‌های طلایی یا عسلی دارند. از طرفی، کسانیکه رنگ پوست سردی دارند، رنگ چشم‌هایشان اغلب آبی یا سبز است. با دانستن این اطلاعات برای شما بسیار راحت‌تر از قبل می‌شود.

معرفی انواع تناژهای کاراملی

اگر می‌خواهید ظاهر خود را طبق ترندهای روز امسال به روز کنید، پیشنهاد می‌کنیم که تناژهای مختلف رنگ کاراملی را امتحان کنید. این رنگ مو، گزینه‌های بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد و برای کسانی که نمی‌خواهند به سراغ رنگ‌های فانتزی و بلوند بروند انتخاب بسیار مناسبی است.

رنگ موی کاراملی برای پوست سبزه

رنگ موی کاراملی دارچینی

رنگ موی کاراملی دارچینی بیشتر مناسب کسانی است که با موهای روشن‌‌ احساس اعتماد به نفس بیشتری دارند. این رنگ حاوی مقدار کمی از رنگ نارنجی است و اگر ریشه‌ی موهایتان را تیره‌تر کنید به پرپشت‌تر و زیباتر به نظر رسیدن آن‌ها کمک خواهید کرد. رنگ کاراملی دارچینی برای کسانیکه پوست روشن و چشم‌های رنگی دارند مناسب است و می‌تواند به تغییر چهر‌ه‌ی آن‌ها کمک بسیار زیادی بکند.

برای داشتن این رنگ مو فقط کافی است تا یک دوم تیوپ رنگ کاراملی شماره‌ی ۶ را با یک دوم رنگ موی دودی شماره‌ی ۶، یک چهارم تیوپ رنگ موی ماهاگونی شماره‌ی ۵، اکسیدان ۶ درصد و دو سانتی‌متر از واریاسیون‌های بنفش و نقره‌ای ترکیب کنید. فراموش نکنید که تهیه و مناسب یکی از مهم‌ترین قدم‌های رنگ کردن مو در خانه است و به همین دلیل بهتر است به خوبی با کارآیی هر کدام از آن‌ها آشنا شوید.

رنگ موی کاراملی تنباکویی تیره

رنگ کاراملی تنباکویی تیره بیشتر مناسب کسانی است که دوست دارند هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای روشن را در میان موهای خود ببینند. اگر مژه های حالت‌دار یا فری دارید و می‌خواهید یک جلوه‌ی خاص و منحصر به فرد را به مژه های خود بدهید، یشنهاد می‌کنیم که حتما روغن تقویت مژه را امتحان کنید. رنگ کاراملی دارای تناژهای گرم است و تیره‌تر کردن آن می‌تواند زیبایی ظاهر شما را افزایش دهد.

برای داشتن رنگ موی کاراملی تنباکویی تیره نیازی به دکلره کردن موهای خود ندارید و فقط کافی است تا یک دوم تیوپ رنگ کاراملی، یک چهارم رنگ شکلاتی، یک هشتم تیوپ رنگ موی زیتونی، یک هشتم تیوپ رنگ دودی، اکسیدان ۲ درصد و دو سانتی‌متر از واریاسیون‌های بنفش و آبی را با هم ترکیب کنید. همچنین اگر علاقه‌ای به استفاده از رنگ‌های شیمیایی ندارید، می‌توانید این رنگ مو با دنبال کردن به دست بیاورید.

رنگ موی کاراملی عسلی

سایه‌های رنگ کاراملی و عسلی به خوبی روی موهای رنگ تیره و به خصوص فر می‌نشیند و جلو‌ه‌ی آن‌ها را به طرز فوق‌العاده‌ای جذاب می‌کنند. این رنگ،‌ حس‌وحال فصل پاییز را به چهره‌ی شما می‌دهد و به طور ویژه‌ای مناسب کسانی است که پوست گرمی دارند و می‌خواهند طبق ترندهای روز دنیا پیش بروند. اگر به رنگ موی عسلی کاراملی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم آن را به صورت هایلایت‌های به هم ریخته در بین موهایتان امتحان کنید تا زیبایی ظاهرتان چندین برابر شود.

رنگ موی کاراملی عسلی را فقط باید روی موهایی که به پایه‌ی دکلره‌ی ۸ رسیده‌اند، امتحان کرد. به این منظور، یک دوم تیوپ رنگ موی کاراملی شماره‌ی ۸، یک چهارم رنگ موی کاراملی شماره‌ی ۷، یک چهارم تیوپ رنگ عسلی شماره‌ی ۸ و اکسیدان ۶ درصد را با دو سانتی‌متر از هر کدام از واریاسیون‌های بنفش و نقره‌ای ترکیب کنید و روی موهایتان بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم برای راحت‌تر انجام شدن این پروسه، از خودداری کنید.

رنگ موی کاراملی یخی

اگر بخواهیم لیستی از پرطرفدارترین طیف‌های رنگ کاراملی را برای شما درست کنیم، قطعا نام رنگ موی کاراملی شنی یا همان یخی را در آن قرار می‌دهیم. این رنگ، برای کسانیکه می‌خواهند کمی از آن گرمای متفاوت رنگ کاراملی فاصله بگیرند و نسبت به بقیه ظاهر متفاوتی داشته باشند، گزینه‌ی مناسبی است. ترکیب این رنگ با موهای تیره‌ای چون خرمایی و مشکی فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

برای داشتن رنگ موی شنی باید موهای خود را حداقل به پایه‌های ۸ یا ۹ برسانید. سپس، یک چهارم تیوپ رنگ موی شنی شماره‌ی ۸ را با سه چهارم رنگ کاراملی شماره‌ی ۹، اکسیدان ۶ درصد و دو سانتی‌متر از واریاسیون‌های بنفش و نقره‌ای ترکیب کنید و روی موهای سرتان بگذارید.

رنگ موی کاراملی دودی با دکلره

رنگ موی کاراملی خاکستری یا دودی از آن دسته از رنگ موهایی است که برای داشتنشان حتما باید به یک آرایشگر مو مراجعه کنید تا دقیقا همان نتیجه‌ای که می‌خواهید را به دست بیاورید. هایلایت‌های کاراملی خاکستری عمق و حجم فوق‌العاده‌ای را به موهای شما اضافه می‌کنند. اگر هنوز ایده‌ای برای رنگ کردن موهایتان ندارید بهتر است این رنگ را هم در نظر داشته باشید.

پیش از گذاشتن این رنگ بر سر خود، باید پایه‌ی موهای خود را به شماره‌ی ۸ برسانید و زردی آن‌ها را با استفاده از شامپوی ضد زردی از بین ببرید. بعد از انجام این کار، یک دوم تیوپ رنگ کاراملی شماره‌ی ۷ را با یک هشتم تیوپ رنگ زیتونی شماره‌ی ۷، یک دوم تیوپ رنگ خاکستری،‌ اکسیدان ۹ درصد و ۲ سانتی‌متر از واریاسیون‌های بنفش و نقره‌ای ترکیب کنید و روی سرتان بگذارید.

رنگ موی کاراملی روشن با دکلره

رنگ کاراملی روشن مناسب کسانی است که تا به حال موهای خود را رنگ نکرده‌اند و می‌خواهند برای اولین بار با بلوند کردن موهایشان در ظاهر خود تغییر ایجاد کنند. برای داشتن این رنگ مو حتما باید موهایتان را دکلره کنید و حداقل به پایه‌ی ۸ برسانید،‌ چرا که بدون دکلره و با روش‌های متفرقه هرگز نمی‌توانید نتیجه‌ی موردنظرتان را به دست بیاورید.

اگر از دکلره بودن موهای خود اطمینان دارید، فقط کافی است تا یک چهارم رنگ موی بلوند دودی شمار‌ه‌ی ۸ را با سه چهارم تیوپ رنگ کاراملی شماره‌ی ۸، اکسیدان شماره‌ی ۶ و ۲ سانتی‌متر واریاسیون بنفش ترکیب کنید و روی سر خود بگذارید.

رنگ موی کاراملی نسکافه‌ای

رنگ موی کاراملی نسکافه‌ای، یک رنگ موی دخترانه و ترندی است که با انواع رنگ چشم‌ها و پوست‌ها هماهنگی دارد. این رنگ مو هیچوقت از مد نمی‌افتد و می‌تواند یک ظاهر شیک و مرتب را برای شما به ارمغان بیاورد. رنگ کاراملی نسکافه‌ای، طیف‌های تیره و روشن زیادی دارد، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حتما‌ آن را هم در میان انتخاب‌های خود در نظر داشته باشید.

برای این رنگ مو هم باید پایه‌ی موی خود را به شماره‌ی ۸ برسانید و بعد به سراغ مراحل بعدی بروید. رنگ کاراملی نسکافه‌ای با ترکیب یک چهارم تیوپ رنگ کاراملی شماره‌ی ۷، یک چهارم تیوپ نسکافه‌ای شماره‌ی ۸،‌ یک هشتم تیوپ بلوند نقره‌ای و اکسیدان ۶ درصد به دست می‌آید. برای جلوگیری از تغییر رنگ این ترکیب باید ۲ سانتی‌متر ار واریاسیون‌های بنفش و نقره‌ای را هم به آن اضافه کنید و سپس روی سر خود بگذارید.

رنگ موی کاراملی شکلاتی

رنگ کاراملی شکلاتی بهترین گزینه‌ی ممکن برای کسانی است که نمی‌خواهند موهایشان را به رنگ‌های بلوند و روشن در بیاورند. یکی از برتری‌های این رنگ مو نسبت به طیف‌های دیگر رنگ کاراملی این است که هم برای تناژ پوستی گرم و هم برای تناژ پوستی سرد مناسب است.

برای داشتن رنگ موی کاراملی شکلاتی، نیازی به دکلره کردن مو نیست و شما می‌توانید با ترکیب یک چهارم رنگ موی شکلاتی شماره‌ی ۷، یک دوم رنگ کاراملی شماره‌ی ۷، یک هشتم رنگ موی زیتونی شماره‌ی ۷ و یک هشتم رنگ دودی شماره‌ی ۷ آن را به دست بیاورید. اضافه کردن اکسیدان شماره‌ی ۹ و همینطور ۲ سانتی‌متر از واریاسیون‌های بنفش و آبی را هم فراموش نکنید.

مراقبت از موهای کاراملی

پس از رسیدن به رنگ موی کاراملی دلخواه خود باید بتوانید با استفاده از سرم های تقویت مو و انجام کارهای توصیه شده، از موهای خود نگهداری کنید تا درست مانند روز اولشان درخشان و جذاب به نظر برسند. بهترین سرم ها را برند لاکچری کوین دارد که برای طریقه مصرف سرم لاکچری کوین می توانید این مقاله را دنبال کنید.

از شامپو و نرم‌کننده‌ی مو استفاده کنید

استفاده از یک شامپو و نرم‌کننده‌ی بدون سولفات می‌تواند به جلوگیری از محو شدن و از بین رفتن رنگ موی شما کمک کند. رنگ کردن مداوم مو باعث آسیب دیدن آن می‌شود و به همین دلیل شما باید با استفاده از محصولات مراقبت از موی مناسب، آن‌ها را تقویت و ترمیم کنید تا ظاهر شاداب و زیبایشان حفظ شود.

استفاده از وسایل حالت‌دهنده‌ی مو را به حداقل برسانید

احتمالا این را از قبل می‌دانستید اما بهتر است یک بار دیگر به شما یادآوری کنیم که، استفاده از وسایل حالت‌دهنده‌ی مو مانند اتو و سشوار می‌تواند به تار موهایتان آسیب وارد کند و باعث کدری و از بین رفتن رنگ آن‌ها شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که اجازه بدهید موهایتان پس از استحمام، با هوای آزاد و بدون استفاده از هر وسیله‌ دیگری خشک شوند.

از ماسک مو استفاده کنید

موهای رنگ شده، به خصوص آن‌هایی که به درجه‌ی سفیدی رسیده‌اند، به مراقبت بسیار زیادی نیاز دارند. به همین منظور، شما باید حداقل هفته‌ای دو بار از ماسک موی مناسب موهای خودتان استفاده کنید تا مانند همیشه براق و سالم به نظر برسند. برای نتیجه گرفتن از ماسک مو بهتر است به خوبی راجع به نحوه‌ی استفاده از آن اطلاعات کسب کنید.

ریشه‌های موهایتان را دوباره رنگ کنید

فراموش نکنید که موهای رنگ و هایلایت شده، باید به طور مرتب استایل شوند تا جلوه‌ی زیبا و فریبنده‌ی خود را حفظ کنند. به همین دلیل بهتر است برای رنگ کردن دوباره‌ی ریشه‌ی موهای خود  یک زمان معین را در نظر داشته باشید. اگر هم موهایتان را از ریشه رنگ نکرده‌اید، باید به طور منظم رنگ آن‌ها را تمدید کنید تا ظاهرشان درست مانند روز اول باقی بماند.

سخن آخر

رنگ موی کاراملی از آن دسته از رنگ‌هایی است که هیچوقت قرار نیست از مد روز جدا شود. اگر دلتان می‌خواهد موهایتان را رنگ کنید اما نمی‌خواهید به سراغ رنگ‌ موهای قدیمی یا فانتری بروید، هیچ رنگی نمی‌تواند بیشتر از طیف‌های رنگ موی کاراملی شما را راضی نگه دارد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رنگ موی کاراملی برای پوست سبزه" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رنگ موی کاراملی برای پوست سبزه"، کلیک کنید.