رهبر کره شمالی تهدید کرد کره جنوبی را ضمیمه خود کند

رهبر کره شمالی تهدید کرد کره جنوبی را ضمیمه خود کند

رهبر کره شمالی هشدار داد کشورش در صورت بروز جنگ با همسایه جنوبی اش در اشغال و ضمیمه ساختن آن به خاک خود تردید نخواهد کرد.

به گزارش EDHA، خبرگزاری حکومت کره شمالی (کی.سی.ان.ای)، امروز جمعه گزارش داد «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور روز پنجشنبه مصادف با سالگرد بنیانگذاری ارتش کره شمالی به همراه دخترش از مقر وزارت دفاع این کشور بازدید کرده است.

رهبر کره شمالی در یک سخنرانی گفت، کشورش حالا از کره جنوبی به عنوان «پرضرر ترین دشمن شماره یک» و «دشمن اصلی تغییرناپذیر» خود تعریف کرده و دیگر آن را یک همتای بالقوه برای اتحاد مجدد صلح آمیز در نظر نمی گیرد.

او گفت: تغییر مقام های کره شمالی در تعریف و سیاست خود درباره کره جنوبی باعث شد که کره شمالی از قید و بندهای اجبار به برگزاری گفتگو  و همکاری با این کشور رها شود.

به نوشته این خبرگزاری، رهبر کره شمالی تاکید کرد این تغییر سیاسی بسیار برای صلح در آینده مناسب است.

کیم جونگ اون ماه گذشته میلادی خواستار آن شد که قانون اساسی کشورش مورد بازبینی قرار گرفته و در آن خاک حاکمیتی پیونگ یانگ به صراحت تعریف شود. کیم جونگ اون در سخنرانی روز پنجشنبه خود خط جدا کننده بین دو کره را به عنوان مرزی ملی تعریف کرد.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، کیم جونگ اون همچنین خاطر نشان کرد «عروسک های دست نشانده» در حاکمیت کره جنوبی تلاش های پیونگ یانگ برای همکاری را رد کردند و بنا بر این تعیین کره جنوبی به عنوان «دشمن شماره یک» کره شمالی درست و مشروع بوده و «می توان به آنجا در هر زمانی حمله کرده و آن را از بین برد.»

خبرگزاری حکومت کره شمالی یک روز قبل از این سخنرانی گزارش کرد مجلس عالی خلق این کشور رای به لغو همه توافقات با کره جنوبی بر سر ارتقای همکاری اقتصادی به دنبال بدتر شدن وضعیت روابط دو کره داد.

این مجلس که گامهای رسمی برای تصویب تصمیمات سیاسی حزب حاکم کارگران کره شمالی را اتخاذ می کند همچنین رای به لغو قوانین اداره کننده روابط اقتصادی با سیول از جمله قانونی مخصوص پروژه گردشگری «کوه کومگانگ» داد.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رهبر کره شمالی تهدید کرد کره جنوبی را ضمیمه خود کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رهبر کره شمالی تهدید کرد کره جنوبی را ضمیمه خود کند"، کلیک کنید.