رژیم صهیونیستی مدعی ترور دوتن از رهبران حماس شد

رژیم صهیونیستی مدعی ترور دوتن از رهبران حماس شد

به گزارش EDHA؛ رژیم صهیونیستی برای توجیه حمله یکشنبه شب به رفح مدعی شده که دو تن از مقامات دفتر حماس در کرانه باختری به نام های یاسین ربیع و خالد نجار رو ترور کرده است.

ساعاتی پیش بود که مقامات بهداشتی غزه اعلام کردند در پی حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به چادرهای آوارگان فلسطینی در شهر رفح، تاکنون حدود 35 فلسطینی شهید و ده ها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «سما» فلسطین، کمیته اورژانس در رفح اعلام کرد که این افراد در حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه خیام و با وجود این که ادعا شده بود که این منطقه امن است، شهید شدند.

کمیته امداد و نجات فلسطین در غزه نیز اعلام کرد: 50 فرد شامل شهدا و مجروحان در نتیجه این حمله به شمال غرب رفح را جابه جا کردیم.

کشورها و سازمان های مختلف بین المللی و منطقه ای از حکم دیوان بین المللی دادگستری برای توقف حملات رژیم اسراییل به رفح، بازگشایی این گذرگاه برای ورود کمک های بشردوستانه به نوار غزه، تضمین ورود کمیته حقیقت یاب برای بررسی حقایق مربوط به نسل کشی در غزه و تقدیم گزارش مربوطه ظرف یک ماه استقبال کردند.

در همین راستا، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه تاکید کرد که حکم دادگاه لاهه به اسراییل برای توقف عملیات نظامی در رفح الزام آور است و همه طرف ها باید از آن پیروی کنند.

گوترش تاکید کرد: تصمیمات دادگاه الزام آور است و اطمینان دارد که طرفین به طور مقتضی از دستور دادگاه تبعیت خواهند کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در بخش دیگری از اظهارات خود، گفت: مطابق اساسنامه دیوان، ما فوراً اطلاعیه این حکم را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع خواهیم داد.

منابع رسمی می گویند پیش بینی می شود که شمار شهدا همچنان افزایش یابد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رژیم صهیونیستی مدعی ترور دوتن از رهبران حماس شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رژیم صهیونیستی مدعی ترور دوتن از رهبران حماس شد"، کلیک کنید.