ریشه یابی هدر رفت ظرفیت های فناورانه در صنعت برق/بهبود شبکه برق با 600 سوییچ!

بررسی ظرفیت دانش بنیان ها در صنایع کشور (52)

ریشه یابی هدر رفت ظرفیت های فناورانه در صنعت برق بهبود شبکه برق با 600 سوییچ!

رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: اکنون بخش مهمی از برق تولیدی که در شبکه انتقال برق توزیع می شود به هدر رفته و تبدیل به حرارت می شود در حالی که می توان از ظرفیت دانش بنیان ها برای بهبود انتقال برق در شبکه توزیع استفاده کرد و در کنار آن از ظرفیت شرکت های قَدر بین المللی که در زمینه بهبود روش های تولید و توزیع برق فعال هستند، استفاده کرد.

آرش نجفی در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری علم و فناوری EDHA اظهار کرد: امروز نقص هایی در کشور وجود دارد و دلیل اصلی آن این است که پیشنهادات بخش خصوصی به خوبی شنیده نمی شود و در نتیجه آنکه برق و گاز و سایر انرژی ها ناترازی داشته و صادرات افول می کند.

رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت:در دنیا دو شرکت زیمنس و ای بی بی از شرکت های بزرگ و قدری هستند که صاحبان تکنولوژی های کارآمد در صنعت برق هستند و می توان از تجارب و تکنولوژی هایی که آنها در مسیر این صنعت طی کرده اند استفاده کرد.

وی ادامه داد: ضمن آنکه باید یادمان باشد، ضرورتی ندارد که همه نیازمندی های خود را تولید کنیم. این تفکر موجب اتلاف وقت و انرژی شده و فرصت های بسیاری را از بین می برد.

صنعت برق

نیاز شبکه برق به 600 سوییچ

نجفی گفت: در حال حاضر شرکت زیمنس به همه دنیا خدمات می دهد. مطابق با برآورد ها تعداد سوییچ مورد نیاز برای بهبود شبکه برق 600 است درحالی که زیمنس در جهان 100 هزار سوییچ تولید می کند. گاهی عدد مورد نیاز برای کشور در محصولی همخوانی با هزینه های تولید ندارد و مقرون به صرفه نیست.

وی عنوان کرد:مدیریت کنندگان اقتصاد انرژی در کشور باید ابتدا ملاحظات را در نظر بگیرند و براساس صرفه و صلاح اقدام کنند.

ارتباط ضعیف میان بخش های فعال و دست اندرکار صنعت برق با بخش های تصمیم گیر

رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران درباه ارتباط لازم میان بخش های فعال و دست اندرکار صنعت برق با بخش های تصمیم گیر، عنوان کرد: این ارتباط برقرار است، اما بسیار ضعیف بوده و به طور معمول مدیران دولتی مغرور بوده و پشت میز دولت باور می کنند که صلاحیت بیشتری دارندبه همین دلیل، زمینه تعامل لازم میان فعالان بخش های صنعتی و بخش های تصمیم ساز به خوبی برقرار نمی شود.

صنعت برق

به گفته نجفی؛ اگر امروز می بینیم که نقص هایی در کشور وجود دارد به دلیل همین نگرش ها است و پیشنهادات بخش خصوصی به خوبی شنیده نمی شود و در نتیجه آنکه برق و گاز و سایر انرژی ها ناترازی داشته و صادرات افول می کند به این دلیل که به پیشنهادات بخش خصوصی توجه لازم صورت نمی گیرد. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ریشه یابی هدر رفت ظرفیت های فناورانه در صنعت برق/بهبود شبکه برق با 600 سوییچ!" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ریشه یابی هدر رفت ظرفیت های فناورانه در صنعت برق/بهبود شبکه برق با 600 سوییچ!"، کلیک کنید.