زندگی کتایون امیر ابراهیمی مستند شد

مستند «کتایون به روایت کتایون» به کارگردانی حمیدرضا سنگیان و تهیه کنندگی مشترک السا فیروز آذر و محمد حسین حسینی روی میز تدوین قرار گرفت.

به گزارش EDHA، حمیدرضا سنگیان پیش از این نیز با کتایون امیرابراهیمی در فیلم «نابازیگر» و فیلم کوتاه «همه چیز در معرض فروش» در سمت کارگردان، بازیگر همکاری داشته و این بار با رویکرد پرداختن به جایگاه و نقش زن در سینمای ایران به سراغ تولید مستندی از زندگی این بازیگر پیشکسوت سینمای ایران رفته است.

کتایون امیر ابراهیمی از سال 1342 تا 1353 در نزدیک به پنجاه فیلم به ایفای نقش پرداخته است. او سابقه همکاری با کارگردان هایی چون علی حاتمی، داریوش مهرجویی، ایرج قادری، سامویل خاچیکیان، فریدون گله، محمد علی فردین، ناصر ملک مطیعی، امیر شروان، نصرت الله وحدت را در کارنامه دارد.
او که چهار سال پیش از انقلاب 57 از فعالیت در حرفه بازیگری کناره گیری کرده بود و در فرانسه به سر می برد، با انقلاب اسلامی به ایران بازگشت. اما پس از 27 سال سکوت و در سن 63 سالگی توانست اجازه فعالیت دوباره در سینمای ایران را پیدا کند.
از دیگر عوامل این اثر می توان به: حمیدرضا سنگیان(پژوهشگر)، جعفر مطلبی پور و سیامک جاوید(تصویر برداران)، امید قربانی(صدا)، محمد مهدی سجادی(دستیار کارگردان و برنامه ریز)، مهتاب میر(عکاس)، حامد قریب(مشاور رسانه ای) اشاره کرد.

زندگی کتایون امیر ابراهیمی مستند شدزندگی کتایون امیر ابراهیمی مستند شد

پایان خبر EDHA 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زندگی کتایون امیر ابراهیمی مستند شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زندگی کتایون امیر ابراهیمی مستند شد"، کلیک کنید.