سازمان جهانی بهداشت شرایط غزه را «به شدت فاجعه بار» خواند

سازمان جهانی بهداشت شرایط غزه را «به شدت فاجعه بار» خواند

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد شرایط در نوار غزه به شدت فاجعه بار است.

به گزارش EDHA، نماینده سازمان جهانی بهداشت در اراضی اشغالی فلسطین خاطرنشان کرد: این سازمان حمله روز یکشنبه به چادرهای آوارگان در منطقه رفح را به شدت محکوم کرده و این امر بیانگر نبود منطقه امن در نوار غزه است.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، وی در ادامه افزود: سازمان جهانی بهداشت خواستار بازگشایی گذرگاه رفح برای ورود کمک های بشردوستانه به ویژه کمک های پزشکی است. در حال حاضر 60 کامیون حامل کمک های این سازمان در شهر العریش مصر در آمادگی کامل برای ورود به نوار غزه هستند.

این مقام سازمان جهانی بهداشت همچنین تصریح کرد: به رغم توزیع میزان زیادی از کمک های پزشکی اضطراری و اساسی در نوار غزه اما این کمک ها همچنان ناکافی است، از زمان بسته شدن گذرگاه رفح هیچ عملیاتی برای انتقال بیماران به خارج از این منطقه انجام نشده و باید توجه داشت که دیگر هیچ مکانی برای درمان سوختگی های شدید در غزه وجود ندارد.

رژیم اشغالگر پس از آنکه سه شنبه 18 اردیبهشت گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل کشی، قحطی و محاصره فلسطینی ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه را که کمک ها از طریق آن وارد این باریکه می شد، بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی به ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت را به همراه دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای از بین بردن تیپ های حماس حمله زمینی در رفح را آغاز کرد، اما امروز علی رغم گذشت بیش از 20 روز از ورود به این منطقه در جنوبی ترین نقطه نوار غزه، راه به جایی نبرده و تنها دستاورد آن، تلفات سنگین در نتیجه عملیات های مقاومت و کشته شدن چند اسیر صهیونیست در نتیجه حملات هوایی به رفح بوده است.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان جهانی بهداشت شرایط غزه را «به شدت فاجعه بار» خواند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت شرایط غزه را «به شدت فاجعه بار» خواند"، کلیک کنید.