سازمان جهانی بهداشت: هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد

سازمان جهانی بهداشت: هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که عملیات تخلیه به دلایل درمانی پس از حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در حدود سه هفته پیش به طور کامل متوقف شده است.

به گزارش EDHA، مارگارت هریس، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که عملیات نظامی رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه از ماه مه میلادی به طور ناگهانی تمامی عملیات تخلیه به دلایل درمانی را متوقف کرده است.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد حدود 10 هزار نفر نیازمند تخلیه فوری با هدف معالجات پزشکی لازم در مکان دیگر هستند و از میان آنها بیش از 6 هزار بیمار از آسیب های روانی رنج می برند و حدود 2 هزار بیمار نیز با بیماری های مزمن و خطرناک مانند سرطان دست و پنجه نرم می کنند.

وی در ادامه افزود هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد که مردم به آن پناه ببرند.

هریس همچنین گفت: ما هنوز هم نمی دانیم چرا (اسراییل) بیمارستان ها و آمبولانس ها را هدف قرار می دهد.

پزشکان بدون مرز نیز از رژیم صهیونیستی خواستند به کارزار مرگ و ویرانی خود در نوار غزه پایان دهد.

این سازمان تاکید کرد که حمله شدید به رفح در جنوب نوار غزه باعث کاهش بیشتر در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی شد.

این سازمان در بیانیه ای کوتاه افزود که غیرنظامیان در غزه سلاخی می شوند و به مناطقی که به آنها گفته شده امن هستند و در معرض بمباران هوایی مداوم هستند رانده می شوند.

این سازمان تاکید کرد که صدها هزار غیرنظامی در غزه در معرض مجازات های جمعی وحشیانه هستند که متوقف نمی شود.

طبق گزارش وزارت بهداشت غزه، از هفتم اکتبر 2023 تاکنون بیش از 36 هزار فلسطینی در جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه به شهادت رسیده اند که بیشتر آنها زن و کودک هستند.

جنگنده های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند. در این جنایت تاکنون حدود 50 نفر از فلسطینیان، شهید و ده ها نفر زخمی شده اند.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه پیشتر اعلام کرد ارتش اشغالگر صهیونیستی در 24 ساعت بیش از 10 مرکز اسکان آوارگان فلسطینی را در رفح بمباران کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی، چادرها و مراکز اسکان آوارگان در شمال غرب رفح را با هفت موشک و بمب بزرگ بمباران کرد.

سازمان امداد و نجات غزه نیز اعلام کرد بر اثر جنایت رژیم صهیونیستی در رفح، افراد زیادی دچار قطعی عضو یا سوختگی شدید شده اند و زنان و کودکان زیادی نیز قربانی شده اند.

وزارت بهداشت غزه روز سه شنبه اعلام کرد که تنها بیمارستان «تل السلطان» واقع در استان رفح در جنوب نوار غزه فعال است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که درسایه تداوم و توسعه حملات رژیم صهیونیستی در استان رفح و هدف قرار دادن بیمارستان ها و مراکز درمانی این استان به طور عامدان، این مراکز درمانی متحمل آسیب های گسترده ای شده و شماری از کادر درمان فعال در آنها به شهادت رسیده و ورود شهروندان به آنها دشوار شده است و بیمارستان های «ابو یوسف النجار»، «ابو الولید»، بیمارستان میدانی رفح و بیمارستان تخصصی کویت از چرخه خدمت رسانی خارج شده اند.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان جهانی بهداشت: هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد"، کلیک کنید.