سالیوان: باید چشم به رنج های عظیم مردم فلسطین هم داشته باشیم!

سالیوان: باید چشم به رنج های عظیم مردم فلسطین هم داشته باشیم!

به گزارش EDHA، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در مصاحبه ای گفت واشنگتن توافق بین حماس و رژیم صهیونیستی بر سر آزادی اسرا از جمله اسرای آمریکایی، برقراری وقفه در درگیری ها و اجازه به رساندن «کمک های نجات بخش» به مردم غزه را همراستا با منافع امنیت ملی خود می داند.

این مقام آمریکایی در مصاحبه ای با یک برنامه شبکه سی.بی.اس نیوز گفت: «ما قصد داریم بی وقفه برای آن (آزادی اسرا) فشار بیاوریم همانطور که رییس جمهور آمریکا این کار را از جمله در گفتگوهای اخیرش با رهبران مصر و قطر کرده است. این یک اولویت ویژه برای ما است. دولت اسراییل می تواند به اینکه برای آنها هم این اتفاق یک اولویت اصلی است پاسخ دهد.»

به گزارش EDHA، سالیوان ادعا کرد چون رژیم صهیونیستی یک توافق در رابطه با آزادی اسرا به حماس پیشنهاد کرده «حالا توپ در زمان حماس است.»

اواخر ماه اکتبر دیپلماسی از سوی آمریکا و قطر منجر به آزادی دو اسیر آمریکایی-اسراییلی شد. و در ماه دسامبر نیز بیش از 100 اسیر دیگر شامل دو شهروند آمریکا در طول آتش بس موقت یک هفته ای آزاد شدند. آمریکا معتقد است که هنوز شش اسیر آمریکایی دیگر نیز در اختیار حماس هستند.

سالیوان در ادامه این مصاحبه با اشاره به اینکه از ابتدا تصریح کرده برای رژیم صهیونیستی حق ادعایی برای «پاسخ به حملات وحشتناک هفتم اکتبر» قایل است، گفت: «در عین حال این نیز واضح است که ما باید چشم به رنجهای عظیم و وحشتناک مردم فلسطین داشته و به آنها پاسخ دهیم.»

سالیوان اضافه کرد: «معنای آن این است که اسراییل را در رابطه با مسایل مربوط به کمک های بشردوستانه تحت فشار بگذاریم؛ کمک هایی که ما از انسداد خارج و وارد نوار غزه کرده ایم و باید حجم آن خیلی بیشتر شود.»

مشاور امنیت ملی دولت آمریکا از سوی دیگر اظهار کرد آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در مسیر سفر به منطقه غرب آسیاست و قرار است در این سفر به دولت تل آویو تاکید کند «نیازهای مردم فلسطین مساله ای مهم و اساسی برای رویکرد آمریکا است. ما به فشارهایمان تا زمانی که این اتفاق بیفتد ادامه خواهیم داد.»

سالیوان درباره حملات تجاوزکارانه روز جمعه آمریکا در واکنش به کشته شدن سه سرباز آمریکایی در حمله ای به پایگاه این کشور در خاک اردن گفت: «اتفاقات روز جمعه تنها شروع پاسخ ما هستند نه پایان پاسخ ما و گامهای بیشتری، اعم از مشهود و نامشهود، اتخاذ خواهند شد تا این پیام بسیار واضح را بدهیم که هر زمان که به نیروهای آمریکایی حمله شود، هر زمان که آمریکایی ها کشته شوند، همچون اتفاق تراژیک در پایگاه برج 22، ما پاسخ خواهیم داد و پاسخ ما نیرومند و مداوم خواهد بود. ما این پاسخ را به عنوان یک کارزار نظامی با پایان باز توصیف نمی کنیم. ما مفهوم اینکه چطور مایل به پاسخ هستیم را می دانیم. من نمی خواهم آن را در این برنامه اعلام کنم.»

سالیوان با تکرار اتهامات دولت متبوعش درباره ارتباط گروه های مقاومت و مخالف با آمریکا در منطقه با ایران تهدید کرد: «اگر ما همچنان شاهد تهدیدات و حملات این گروه های شبه نظامی باشیم به آنها پاسخ خواهیم داد و مسیولان حملات را پاسخگو خواهیم کرد.»

او در توضیح درباره حملات تجاوزکارانه آمریکا به عراق و سوریه مدعی شد: «ما با اطمینان اعتقاد داریم که به اهداف نظامی معتبر حمله کردیم. این اهداف شامل انبارهای مهمات و مراکز کنترل و فرماندهی بودند. آنها ابزارهای مورد استفاده گروه های شبه نظامی مورد حمایت ایران برای حمله به نیروهای آمریکایی بودند. ما در حال بررسی تلفات و اینکه چه کسانی دقیقا کشته شده اند هستیم و در حال حاضر چیزی برای اعلام علنی در این زمینه ندارم و ما به ارزیابی هایمان ادامه خواهیم داد.»

او همچنین در ادامه این مصاحبه گفت که به یک ارزیابی مطرح شده در مصاحبه قبلی خود با این شبکه مبنی بر اینکه فلسطینی های غزه «حق بازگشت به خانه هایشان را دارند» همچنان اعتقاد دارد و این موضوع سیاست دولت بایدن است.

او ادعا کرد: «ما نمی خواهیم شرایطی را شاهد باشیم که در آن اسراییل غزه را اشغال کند و تلاشی برای آواره کردن دایمی فلسطینی ها از خانه هایشان انجام شود.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سالیوان: باید چشم به رنج های عظیم مردم فلسطین هم داشته باشیم!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سالیوان: باید چشم به رنج های عظیم مردم فلسطین هم داشته باشیم!"، کلیک کنید.