سدهای ایران چقدر آب دارند؟

سدهای ایران چقدر آب دارند؟

آفتاب نیوز :

فیروز قاسم زاده درباره آخرین وضعیت سد های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا 10 خرداد 1403 ادامه داد: درصد پرشدگی سد های کشور 67 درصد است؛ این در حالی است که سد های تهران دارای پرشدگی 34 درصدی هستند.

به گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران، وی با اشاره به اینکه بر اساس شبکه باران سنجی وزارت نیرو، استان تهران دارای بیشترین کاهش بارش بین استان های کشور است، کاهش مصارف شرب در پایتخت را حایز اهمیت خوانده و خواستار توجه همگانی به آب و کاهش مصرف به ویژه در ساعات اوج مصرف شد.

قاسم زاده با بیان اینکه بر اساس شبکه باران سنجی مبنای وزارت نیرو، بارندگی کشور نسبت به سال آبی گذشته 20 درصد افزایش را نشان می دهد، گفت: این در حالی است که ورودی ها به مخازن سدها، حدود 6 درصد رشد داشته است.

سخنگوی صنعت آب، مقادیر ورودی حال حاضر به سد های کشور را نسبت به هفته های قبل کاهشی خواند و گفت: این نشان می دهد اثر خشکسالی سال های قبل همچنان در آورد رودخانه ها مشهود است.

وی خاطرنشان کرد: طبق آمار وزارت نیرو 6 استان تهران، بوشهر، فارس، قزوین، سمنان و چهارمحال وبختیاری دارای کاهش بالای 10 درصدی بارش نسبت به نرمال هستند و استان های سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان جنوبی، ایلام و آذربایجان غربی با افزایش بارش بیش از 20 درصد روبرو بوده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سدهای ایران چقدر آب دارند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سدهای ایران چقدر آب دارند؟"، کلیک کنید.