سلیقه جوانان به سمت بدلیجات رفته است/ مردم برای نجات طلا، مصنوعات نو خریداری کنند

سلیقه جوانان به سمت بدلیجات رفته است/ مردم برای نجات طلا، مصنوعات نو خریداری کنند

به گزارش خبرگزاری EDHA، طلا از گذشته توسط مردم خریداری می شد تا به عنوان پشتوانه در مواقع لزوم از آن استفاده کنند. این در حالی است که نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران می گوید: «در چند سال گذشته در میان جوانان کشور و حتی دنیا تمایل به سمت خرید بدلیجاتی مانند نقره و حتی استیل بیشتر شده است. اما این خرید سرمایه گذاری به حساب نمی آید.»

وی با تاکید بر اینکه خرید طلا در گذشته به عنوان پشتوانه امن خانواده به حساب می آمد خاطر نشان کرد: «علاوه بر ارزش و نقدشوندگی بالای طلا، این فلز ارزشمند در دراز مدت ارزش افزوده دارد؛ اما فروش طلای دست دوم تخلف است و باعث آسیب به چرخه تولید طلا شده است.»

به گزارش تجارت نیوز-بذرافشان به مردم توصیه کرد تا از خرید طلای دست دوم جدا خودداری کنند و گفت: «مردم می توانند با توجه به تنوع اجرتی که در صنعت طلا هست، با حداقل اجرت مصنوعات طلای نو با کد استاندارد خریداری کنند. طلایی که فاقد کد استاندارد باشد قابل پیگیری نیست.»

وی تاکید کرد: «رویکرد مردم باید تغییر کند و مصنوعات نو خریداری کنند؛ با این شیوه بخش تولید که دچار آسیب های اقتصادی و مالی شده تقویت می شود و امنیت سرمایه مردم نیز حفظ خواهد شد.»

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سلیقه جوانان به سمت بدلیجات رفته است/ مردم برای نجات طلا، مصنوعات نو خریداری کنند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سلیقه جوانان به سمت بدلیجات رفته است/ مردم برای نجات طلا، مصنوعات نو خریداری کنند"، کلیک کنید.