سید حسن نصرالله: از شهید رییسی و امیرعبداللهیان جز خیر و حمایت و پشتیبانی ندیدیم

سید حسن نصرالله: از شهید رییسی و امیرعبداللهیان جز خیر و حمایت و پشتیبانی ندیدیم

دبیر کل جنبش حزب الله عصر امروز جمعه، در مراسمی به مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت گفت: از شهید رییسی و امیرعبداللهیان جز خیر و حمایت و پشتیبانی ندیدیم، مهم ترین صفت این دو شخصیت بزرگ، تواضع بود و این حاصل تاثیرپذیری از مکتب اسلام، رسول الله (ص) و امام خمینی (ره) است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری EDHA به نقل از شبکه المیادین، مراسم بزرگداشت شهید آیت الله رییسی و شهید حسین امیر عبداللهیان امروز در حسینیه سیدالشهداء در ضاحیه بیروت با حضور جمع کثیری از مردم لبنان، شخصیت های لبنانی و فلسطینی برگزار شد.

در این مراسم، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه ما امروز در ایام عید مقاومت و آزادسازی قرار داریم تصریح کرد: به دلیل مواجه شدن با ایام حزن و اندوه شهادت آیت الله رییسی و شهید حسین امیر عبداللهیان، امسال مراسم «عید مقاومت» و سالروز آزادسازی جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی برگزار نشد.

وی گفت: این مصیبت را به محضر صاحب الزمان (عج)، حضرت آیت الله خامنه ای، مراجع عظام، ملت صبور و عزیز ایران، مسیولین و خانواده های شریف تک تک این عزیزان تسلیت عرض می کنم.

دبیر کل حزب الله تصریح کرد: باید به شهید رییسی به عنوان یک الگو در تمامی جایگاه هایی که در آن مسیولیت داشت، نگاه کنیم، شهید رییسی طی چند روز گذشته لقب «خادم الرضا» گرفت چرا که مسیولیت تولیت آستان قدس رضوی مسیولیت بزرگی است و اوقاف وابسته به آن نیز بزرگ ترین اوقاف است، زمانی که شهید رییسی این مسیولیت را بر عهده گرفت، تحول بزرگی در این اداره و توسعه آستان قدس رضوی و خدمات آن به وجود آمد و محرومان و فقرا از آن استفاده کردند.

او افزود: شهید رییسی فقیه، عالم، مجتهد، مومن، متواضع و در رویارویی با منافقین و دشمنان واقعا شجاع بود، او به مقاومت ایمان داشت.

وی افزود: آیت الله رییسی خدمتگزار کشورش و مطیع رهبرش بود و هرگز تعطیلی نداشت، از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979، ایران تحت محاصره اقتصادی و تحریم قرار گرفت و این تحریم ها هر روز بیشتر می شود و ایران شاهد جنگ تحمیلی و ترورهای داخلی بود.

رهبر مقاومت لبنان سپس به خدمات دولت شهید رییسی پرداخت و با اشاره به صفت «سید شهیدان اهل خدمت»، گفت: «از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979، ایران در معرض محاصره اقتصادی و تحریم ها قرار گرفته است که روز به روز گسترش می یابد که با جنگ تحمیلی و ترور ها همراه شد، هر رییس جمهوری که در ایران مسیولیت به دوش می گیرد مقابل خود پرونده های بسیار بزرگی از جمله پرونده های اقتصادی و معیشتی، ارز، گرانی و سیاست خارجی را می بیند که همه اینها نتیجه تحریم و محاصره است».

سید نصرالله افزود: «در دولت شهید سید رییسی یک میلیون و 785 هزار قطعه زمین برای ساخت خانه برای خانواده های نیازمند داده شد، تولید نفت افزایش یافت و به 3 میلیون و 500 هزار بشکه در روز رسید، در دولت شهید رییسی آب و برق برای خانواده های فقیر مجانی شد و رشد اقتصادی به 6 درصد رسید؛ در سیاست خارجی روابط با شرق حفظ شد و روابط با غرب در یک سطح معینی ادامه یافت، ورود ایران به سازمان های بین المللی و همچنین مقابله با کرونا در این دولت صورت گرفت».
 
دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه بیان خدمات شهید آیت الله رییسی، افزود: «در دوره 3 ساله این شهید در شرایط دشوار اقتصادی و معیشتی هزاران کارخانه احیا و فرصت های شغلی فراوانی را ایجاد شد».

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: «زمانی که شهید آیت الله رییسی پست ریاست جمهوری را بر عهده گرفت، در حمایت آشکار و علنی از نهضت های مقاومت در هر سطحی از هیچ تلاشی دریغ نکرد و در این زمینه تعهد بالایی داشت، شهید رییسی بسیار به موضوع آرمان فلسطین و مقاومت و جنبش های مقاومت ایمان داشت و به شدت دشمن صهیونیست ها بود».

به گفته سید حسن نصرالله، در دوره مسیولیت شهید رییسی، حضور دیپلماسی ایران در مجامع منطقه ای و بین المللی شاهد یک تحول بود و اولویت به توسعه روابط با کشور های همسایه و شرق داده شد».

ایشان همچنین شهید حسین امیرعبداللیهان را دوست دار لبنان و فلسطین و جنبش های مقاومت دانست و آن را یک ویژگی متمایز این شهید عنوان کرد.

سید نصرالله سپس تاکید کرد: «از شهید رییسی و امیرعبداللهیان جز خیر و حمایت و پشتیبانی ندیدیم، مهم ترین صفت این دو شخصیت بزرگ، تواضع بود، این عزیزان عشق و احترامشان برای فقرا بود و این حاصل تاثیرپذیری از مکتب اسلام، رسول الله (ص) و امام خمینی (ره) است».

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه به تشییع پیکر شهدا و جمعیت میلیونی اشاره کرد و گفت که پیام این تشییع جنازه بسیار مهم است.

او تشییع پیکر آیت الله رییسی را سومین تشییع جنازه بزرگ تاریخ پس از تشییع امام خمینی و شهید قاسم سلیمانی دانست و آن را نشانه ای از وفاداری و تعهد و بیعت مردم با خط امام خمینی و رهبری جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

سید حسن نصرالله در این راستا گفت که یکی از دلایل شکست سیاست های آمریکا در قبال منطقه انکار واقعیت ها است، ایران کشوری قوی، منسجم و استوار است که با شهادت رییس جمهور و جمع پر برکت شخصیت هایش دچار تزلزل و ضعف نمی شود.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سید حسن نصرالله: از شهید رییسی و امیرعبداللهیان جز خیر و حمایت و پشتیبانی ندیدیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سید حسن نصرالله: از شهید رییسی و امیرعبداللهیان جز خیر و حمایت و پشتیبانی ندیدیم"، کلیک کنید.