شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس

تینا مزدکی: استودیوی آمریکایی SOM از آسمان خراشی که با بتن قرمز در گوادالاخارا مکزیک توسط هکتور اسراوه ساخته خواهد شد، رونمایی کرد. این پروژه که با همکاری Esrawe و استودیوی معماری مکزیکوسیتی Estudio AMA طراحی شده، دارای دفاتر اداری، خرده فروشی، هتل و آپارتمان خواهد بود.

پروژه SOM از دو سازه تشکیل شده است، ساختمانی کم ارتفاع با سایبان ورودی بزرگ که روی خیابان قرار گرفته تا ورودی هتل کانوپی را که در این ساختمان مستقر خواهد شد، مشخص کند. به گفته این تیم، در کنار این سازه، آسمان خراش 52 طبقه در نظر گرفته شده که 190 متر ارتفاع خواهد داشت و به بلندترین ساختمان در این منطقه در گوادالاخارا تبدیل خواهد شد.

شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس

هر دو سازه با پوشش بتنی پوشیده خواهند شد. رندرها رنگ مایل به سرخی را نشان می دهند که با افزودن مواد معدنی محلی به مخلوط بتن ساخته می شود. به گفته SOM، جزییات تراش دستی نیز به آن اضافه می شود تا عنصری انسانی به طراحی آسمان خراش اضافه شود.

شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس

مدیر طراحی SOM بر این باور است که این طراحی که ریشه در فرهنگ، مواد و صنایع محلی دارد، اعتبار بین المللی به ارمغان می آورد. او ادامه داد: «این طراحی معماری بیانگر جرم و وزن متناسب و مختص منطقه است.»

شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس

تیم طراحی افزود: «این طرح از فرهنگ و هنر محلی برای ایجاد سطوح دست ساز و بافت غنی استفاده می کند که به عنوان نقطه مقابل مجموعه های فنی که معمولاً با برج ها مرتبط هستند عمل می کند.»

شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس

بخش آسمان خراش به طور متقارن بالا خواهد رفت. به منظور خنک کردن ساختمان، پوشش در هر طبقه به پایین کشیده می شود و سایه های اضافی را برای اتاق ها و بهارخواب های زیر فراهم می کند. با بالا آمدن آن، مرکز چهره آسمان خراش توسط بخش های داخلی نمایان می شود که پاسیوهای بزرگی را برای بخش مسکونی پروژه در خود جای می دهند. بهارخواب ها در نقطه میانی برج و بالای هر دو ساختمان، امکانات رفاهی مختلفی را برای ساکنان سازه فراهم می کند.

شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس

به گفته این تیم، ترکیبی از امکانات رفاهی، مهندسی و صنایع دستی به معنای نشان دادن تنوع فرهنگی شهر است که یکی از بزرگ ترین شهرها در این کشور است. الهام از سنت های محلی باعث تبدیل شدن این پروژه به یک تغییر بزرگ درزمینهٔ معماری است.

شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس

این پروژه که توسط Trust Capital توسعه یافته است، انتظار می رود در سال 2029 تکمیل شود. پروژه های دیگر در گوادالاخارا شامل یک نمایشگاه برای شرکت سنگ Grupo Arca است. گوادالاخارا صحنه طراحی و معماری پررونقی دارد و اخیراً 9 طراح را در این شهر به عنوان بخشی از مجموعه طراحی 2024 آمریکای شمالی جمع آوری انتخاب شده است.

منبع: dezeen

54323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز / عکس"، کلیک کنید.