شهید جمهور خستگی ناپذیر/ نگاهی به مهمترین دستاوردها در آذربایجان – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان

شهید جمهور خستگی ناپذیر/ نگاهی به مهمترین دستاوردها در آذربایجان - خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری EDHA-گروه استان ها؛ درحالی خبر به شهادت رسیدن آیت الله سید ابراهیم رییسی، بالاترین مقام اجرایی کشور اعلام شد که این مقام، همواره طی ماه های خدمت خود نسبت به ایجاد عدالت و رفع فقر دغدغه داشت و بررسی کارنامه عملکرد ایشان نیز نشان می دهد که این شخصیت از ابتدای تکیه بر کرسی دولت به عنوان «سید محرومان» میان مردم، شناخته شده و درنهایت هم در راه خدمت به مردم به مقام رفیع شهادت نایل شد.

29 خردادماه سال 1400 بود که آیت الله سید ابراهیم رییسی با 17 میلیون و 926 هزار و 345 رای مردمی در سیزدهمین دوره انتخابات به عنوان رییس جمهور انتخاب شد؛ شخصیتی مردمی که از ابتدای به جریان افتادن فعالیت دولت خود، دغدغه حل فاصله طبقاتی و بی عدالتی با تغییر سیاست های نادرست اقتصادی، متناسب سازی حقوق مردم با تورم و حمایت از خانواده ها و اقشار محروم را داشت؛ حتی یکی از شعارهای پیش و پس از انتخابات وی نیز «مقابله با فقر» در کشور بود.

دولت آیت الله شهید رییسی اقدامات مهمی در سطح استان آذربایجان شرقی انجام داد و گره های زیادی را که سالیان سال بوده بسته بودند، باز کرد و در نهایت جاودانه شد.

دستور رفع آلودگی چرمشهر؛ معضل محیط زیستی تبریز

شهید آیت الله رییسی در یکی از سفرهای خود به استان به شهرک صنعتی چرمشهر رفت که طی آن ضمن بازدید از یکی از واحدهای تولیدی این شهرک، از نزدیک در جریان فعالیت های آن قرار گرفت.

شهید آیت الله رییسی با حضور در جمع مدیران واحدهای تولیدی این شهرک، با تاکید بر ضرورت تامین نیازهای توسعه صنعت چرم در این استان، دستگاه های مسیول را به تامین سرمایه در گردش، ساخت شهرک صنعتی جدید، نوسازی ماشین آلات و تجهیزات این صنعت و همچنین توجه ویژه به مسایل زیست محیطی، رفع آلایندگی های تولید و حفظ سلامت مردم مکلف کرد.

افتتاح خط تولید شرکت خودروسازان دیزلی آذربایجان

شهید آیت الله رییسی با حضور در کارخانه تراکتورسازی ایران در تبریز، خط تولید شرکت خودروسازان دیزلی آذربایجان را افتتاح کرد و چندین محصول این گروه صنعتی نیز افتتاح شد. این خط با ظرفیت تولید سالانه 4 هزار دستگاه انواع خودروی تجاری سبک، سنگین، ون و کشنده در مساحتی به متراژ 5 هزار متر مربع و با سرمایه گذاری 2 هزار و 800 میلیارد ریالی احداث شده و برای 200 نفر به صورت مستقیم و 300 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

احیای 220 واحد صنعتی استان / احیای ماشین سازی تبریز

شهید آیت الله رییسی در مراسم جشن احیای 220 واحد راکد صنعتی و تولیدی استان آذربایجان شرقی از نمایشگاه احیاگران واحدهای اقتصادی استان آذربایجان شرقی که در مجموعه شرکت ماشین سازی تبریز برپا شد، بازدید کرد. همچنین در این مراسم احیای ماشین سازی تبریز نیز رقم خورد. فعالیت بخش قابل توجهی از این 220 واحد از 10 سال پیش متوقف شده بود که با احیای آنها در دولت سیزدهم بیش از 3 هزار و پانصد میلیارد تومان سرمایه نیز احیا شده است.

بهره برداری از پروژه اتصال ریلی ایران به اروپا و قفقاز

شهید آیت الله رییسی در یکی از سفرهای خود به تبریز پروژه مهمیمهمی را افتتاح کرد؛ راه آهن بستان آباد- خاوران که ساخت آن با 23 سال وقفه مواجه شده بود.

افتتاح 3 پروژه آب و برق

شهید آیت الله رییسی از پروژه آبرسانی به میانه از طریق سد گرمی چای، شامل مرحله نخست سد گرمی چای، تصفیه خانه و خط انتقال 49 کیلومتری نیز بهره برداری کرد. این طرح مهم که به مدت 20 سال راکد مانده بود، پس از سفر رییس جمهور به آذربایجان شرقی و تعیین فرصت یکساله وی برای رفع تنش آبی جمعیت حدود 120 هزار نفری منطقه، سرعت و شتاب گرفت و با تزریق به موقع اعتبارات مصوب، تصفیه خانه و خطوط انتقال آن به طور کامل تکمیل و آماده بهره برداری شد.

همچنین با حضور شهید آیت الله رییسی مرکز دیسپاچینگ (راهبری) برق شمال غرب کشور با اعتبار هزینه شده 130 میلیارد تومان به بهره برداری رسید. این مرکز علاوه بر مدیریت انرژی سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل امکان مانیتورینگ و کنترل شبکه برق متصل با کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان، جمهوری خودمختار نخجوان آذربایجان و در آینده نزدیک فدراسیون روسیه را فراهم می کند.

دستور تشکیل شرکت مستقل مس آذربایجان

شهید آیت الله رییسی با حضور در جمع کارگران معدن مس سونگون ورزقان بزرگترین معدن شمال غرب کشور در جریان مشکلات این معدن و مطالبات کارگران قرار گرفت.

وی همچنین با حضور در کارخانه تولید مس سونگون از روند استخراج و تولید این محصول معدنی بازدید و دستور تشکیل شرکت مستقل مس آذربایجان را صادر کرد.

همچنین همزمان با حضور رییسی در معدن و کارخانه تولید مس سونگون ورزقان افزایش تولید کنستانتره مس سونگون کلید خورد.

وی سپس دستور تشکیل شرکت مستقل مس آذربایجان را صادر کرد.

افتتاح سد قیزقلعه سی

در آخرین سفر به یادماندنی شهید جمهور که چند روز پیش انجام شد، شهید آیت الله رییسی به اتفاق الهام علی اف رییس جمهور جمهوری آذربایجان طرح مشترک سد قیزقلعه سی را که یکی از مهم ترین سدها و پروژه های بین المللی کشورمان بوده، افتتاح کرد.

اما مردم ایران 30 اردیبهشت ماه، این مرد بزرگ از دست دادند؛ رییس جمهوری که برای خدمت به محرومان آمده بود، در حین خدمت و سفر استانی خود به آذربایجان شرقی دچار حادثه شد و از ساعت های ابتدایی خبر حادثه تا نیمی از شب، مردم نگران و دلواپس خواب به چشم ندیدند و در شهرهای ایران در تجمعات مختلف به دعای دست جمعی برای سلامتی رییس جمهور و هیات همراه ایشان پرداختند ولی متاسفانه و در عین ناباوری حوالی ساعت 7 صبح سی و یکم اردیبهشت ماه خبر تلخ آسمانی شدن این مرد خستگی ناپذیر منتشر شد و غم و اندوه سترگی را به ملت شریف ایران وارد کرد. غمی که به آسانی تسلی نمی یابد و به باور نمی نشیند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهید جمهور خستگی ناپذیر/ نگاهی به مهمترین دستاوردها در آذربایجان – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهید جمهور خستگی ناپذیر/ نگاهی به مهمترین دستاوردها در آذربایجان – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.