صحرایی: رشد چند برابری مشارکت خیرین نشان از اعتماد به دولت است

صحرایی: رشد چند برابری مشارکت خیرین نشان از اعتماد به دولت است

وزیر آموزش و پرورش گفت: در طول دولت رییسی بالغ بر 30 هزار کلاس درس در قالب بیش از 7 هزار پروژه آموزشی و پرورشی و فرهنگی ساخته شد که بی سابقه است این حجم از عمران و آبادانی بی سابقه است. رشد چند برابری مشارکت خیرین نشان داد آن ها به دولت اعتماد کرده اند.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری EDHA،  بیست وششمین جشنواره  خیرین مدرسه ساز استان تهران با حضور رضامراد صحرایی، وزیر آموزش وپرورش، عباس زارع، مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، حمیدرضا خان محمدی، رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، ناصر قفلی، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز و علیرضا فخاری، استاندار تهران برگزار شد.

رضامراد صحرایی، وزیر آموزش وپرورش در این جشنواره که امروز بعدازظهر 21 خرداد 1403 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای پرواز اردیبهشت و در صدر آن ها شهید عزیز حضرت آیت الله رییسی سخنان خود را آغاز می کنم. موضوع مدرسه سازی جلوه ای از مشارکت مردم در ساختن آینده کشور است.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه مدرسه ها جایی هستند که آینده هر کشوری در آن ها ساخته می شود، ابراز کرد: اینکه گفته می شود آموزش وپرورش هر کشور سیمای آینده کشور را نشان می دهد از آن جهت است که کودکانی که امروز در مدارس در حال تحصیل هستند کسانی هستند که آینده کشور به دست آنها خواهد افتاد و باید آن را بسازند، به همین دلیل مصداق عمل صالح مدرسه سازی است،زیرا آینده سازی کشور تلقی می شود.

صحرایی ادامه داد: دولت شهید جمهور به ویژه مفتخر است به اینکه در این دوره ایران به کارگاه مدرسه سازی تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: در سی وپنج ماه دولت سیزدهم سرانه  دانش آموزی از 3 مترمربع و 4.7 دهم مترمربع رسید و  یک مترمربع به سرانه دانش آموزی  کشور و استان تهران  متر اضافه شد، این در حالی است که گستردگی جمعیتی داشتیم. در این مدت  30 هزار کلاس درس در قالب 7 هزار پژوه آموزشی، ورزشی و پرورشی ساخته شد. روزانه 8 مدرسه و 3 ونیم کلاس درس در این دولت ساخته شده است.

وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: در طول دولت رییسی بالغ بر 30 هزار کلاس درس در قالب بیش از 7 هزار پروژه آموزشی و پرورشی و فرهنگی ساخته شد که بی سابقه است یعنی روزی حدود 8 مدرسه در کشور ساخته شده و در تهران روزانه 3.5 کلاس درس ساختن شده و این حجم از عمران و آبادانی بی سابقه است. رشد چند برابری مشارکت خیرین نشان داد آن ها به دولت اعتماد کرده اند.

صحرایی خاطرنشان کرد: مشارکت خیرین از تنه مدرسه سازی رشد کرده است و مشارکت  خیرین در بیمارستان سازی و دانشگاه سازی سرایت کرده است.

حمیدرضا خان محمدی، رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه این مراسم بابیان اینکه وجه شباهت خیرین با رییس جمهور شهید مدرسه سازی است،  اظهار کرد: امروز به طور ویژه پدر  معنوی مدرسه سازی دکتر حافظی یاد کنیم.

وی ادامه داد: تعهدات خیرین از 0/3 به 11 هزار میلیارد رسید و امسال پیش بینی کرده بودیم که به 20هزار میلیارد برسد و در تهران 2 هزار کلاس درس در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صحرایی: رشد چند برابری مشارکت خیرین نشان از اعتماد به دولت است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صحرایی: رشد چند برابری مشارکت خیرین نشان از اعتماد به دولت است"، کلیک کنید.