ضرورت شفاف سازی مستند در قضیه اراضی منتقل شده به کاظم صدیقی

ضرورت شفاف سازی مستند در قضیه اراضی منتقل شده به کاظم صدیقی

در جهانی که به عصر ارتباطات شهره است و در زمانه ای که حق دسترسی به اطلاعات و انتشار آزاد اطلاعات یکی از مصادیق حقوق شهروندی است،پس از آنکه یاشار سلطانی، روزنامه نگار و افشاکننده ی حقوق های نجومی شهرداری تهران و….در صفحه ی شخصی اش مطالبی راجع به ارتباط کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران با تملک بیش از چهار هزار مترمربع از زمین ها و باغ های دولتی در منطقه ازگل تهران منتشر کرد.برخی خبرگزاری های داخلی چند ساعت پس از پوشش خبری این موضوع اقدام به حذف خبر کردند،فارغ از این امر که از جنبه ی اصول کار رسانه ای و مختصات حاکم بر فعالیت در عرصه رسانه،حذف خبر اقدام چندان حرفه ای تلقی نمی شود،نکته ی قابل تامل خبر مذکور آن است که اکثر تیترهای منتسب به این خبر در قالب پرسش مطرح و لذا نمی توان آن را مصداق توهین یا افترا و. ..دانست که حذف چنین خبری را توجیه کند.

غالب اخبار منتشر شده با طرح این پرسش بود که جناب کاظم صدیقی آیا واقعا اسناد این اراضی به نام شما و پسران شماست؟پرسشی که می شد مستند به اسناد و مدارک پاسخی شفاف به آن داد و یا با یک نه قاطع خط بطلان بر چنین مطلبی کشید. البته چنانچه خبر کذب و خلاف واقع بوده در غیر اینصورت حذف خبر نه تنها صورت مسیله را پاک نمی کند بلکه سبب حساسیت بیشتری خواهد شد.خاصه اینکه خبر راجع به شخصیتی است که بابت برخی سخنرانی ها و نظراتش مورد توجه جامعه بوده،مردم اخبار مرتبط با ایشان را به جهت سخنرانی هایش که بعضا همراه با حاشیه های فراوانی است،دنبال می کنند ! وی که مدتی رییس دادگاه عالی انتظامی قضات بوده و در یک دهه اخیر در بسیاری از مراسم مذهبی برگزارشده مهم در جاهای محتلف سخنران اصلی بوده، مورد توجه جامعه و مردم اخبار ایشان را رصد می کنند.

علاوه اینکه در دولت و مجلسی که شفاف سازی و مبارزه با فساد جزء اصلی ترین شعارها و وعده های انتخاباتی آن بوده،حذف چنین خبری بدون ارایه توضیح قانع کننده و مستند هیچ توجیه منطقی ندارد و باید به کسانی که دستور حذف چنین اخباری صادر می کنند گفت؛زمانه ی پاک کردن صورت مسیله گذشته است لازم است به فرمایش پیامبر ص حاسبوا انْفُسَکُم قَبلَ انْ تُحاسَبوا عمل کنید.

و اما امروز پس از انتشار حواشی موضوع، جناب صدیقی طی مرقومه ای به دادستان اعلام کرده اند که شخص مورد اعتماد ایشان که پیشتر در مجموعه ی تحت تولیت حاج آقا فعالیت می کرده با جعل امضاء ایشان اقدام به تنظیم اساسنامه و انتقال اراضی مورد اشاره کرده است!!

با این وصف پیرو اظهار نظر آقای صدیقی مبنی بر جعل امضاء ایشان و انتقال سند و تنظیم اساسنامه و…این نکته قابل توجه است که مدت هاست دفاتر اسناد رسمی با اخذ اثر انگشت امور مربوط به انتقال و ثبت اسناد را انجام می دهند و از طرفی به محض ثبت سند در دوایر ثبتی، خاصه دفاتر اسناد رسمی و اداره ثبت شرکت ها برای شخص مورد نظر پیامکی حاوی کد تایید ارسال می شود لذا لازم است حاج آقا صدیقی به چنین اموری با وسواس و دقت بیشتری توجه کنند.

ضمنا با فرض جعل امضاء لازم است ابواب جمعی اداره ی ثبت و دفتر اسناد رسمی مربوطه و دایره متصدی ثبت اساسنامه و…به عنوان مشارکت در جعل،تحصیل مال از طریق نامشروع و… تحت تعقیب قرار گرفته کلیه اسناد و مدارک باطل،مالکیت اراضی مذکور به وضعیت سابق اعاده و قطعا مستند به اسناد محکمه پسند مردم از این اقدامات مطلع شوند.

وکیل دادگستری _ شیراز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت شفاف سازی مستند در قضیه اراضی منتقل شده به کاظم صدیقی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت شفاف سازی مستند در قضیه اراضی منتقل شده به کاظم صدیقی"، کلیک کنید.