طرح 8 کشور اتحادیه اروپا برای محدود کردن دیپلمات های روس

طرح 8 کشور اتحادیه اروپا برای محدود کردن دیپلمات های روس

هشت وزیر خارجه اتحادیه اروپا در نامه ای به جوزپ بورل، مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از این نهاد خواستند تا دیپلمات های روسی را از تردد آزادانه در این اتحادیه منع کرده و آنها را به کشورهایی که در آن اعتبار دارند، محدود کند.

به گزارش EDHA، بر اساس این نامه مورخ تاریخ 11 ژوین که توسط رویترز مشاهده شده، «تردد آزاد دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و خدماتی روسیه، معتبر در یک کشور میزبان، در سراسر منطقه شنگن باعث تسهیل فعالیت های بدخواهانه می شود.»

این وزیران مدعی شدند که «اطلاعات، تبلیغات و یا حتی آماده سازی اقدامات خرابکارانه، حجم کار اصلی تعداد زیادی از دیپلمات های روسی در اتحادیه اروپاست و در حالی که اخراج ها مهم بوده، تهدید همچنان باقیست.»

آنها گفتند: معتقدیم اتحادیه اروپا باید به شدت از اصل عمل متقابل پیروی کند و رفت و آمد اعضای هییت های دیپلماتیک روسیه و اعضای خانواده آنها را فقط به قلمرو کشور مورد تایید آنها محدود کند.

در نامه ای که به امضای وزیران جمهوری چک، دانمارک، استونی، لتونی، لیتوانی، هلند، لهستان و رومانی رسیده است، این اقدام به طور قابل توجهی فضای عملیاتی را برای عوامل روسی محدود خواهد کرد.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح 8 کشور اتحادیه اروپا برای محدود کردن دیپلمات های روس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح 8 کشور اتحادیه اروپا برای محدود کردن دیپلمات های روس"، کلیک کنید.