عمار حکیم: رژیم صهیونیستی مانع صلح در منطقه می شود/ سکوت جامعه جهانی مشکوک است

به گزارش EDHA به نقل از دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی عراق، سید عمار حکیم در خطبه های نماز عید سعید فطر در بغداد تاکید کرد: در سطح منطقه ای، منطقه ما گزینه ای جز صلح ندارد و بدون به رسمیت شناختن حقوق همگان صلح فراگیر در کار نخواهد بود.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: خیره سری و کینه ورزی صهیونیستی دو مانع بزرگ در برابر هر تلاشی برای تثبیت صلح و آرامش در جهان عرب و اسلام است، در حدی که هر جا تلاشی برای آرامش و صلح میان کشورهای منطقه آغاز می شود، صهیونیست ها فورا برای ایجاد تنش و بحران وارد عمل می شوند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه این رژیم غاصب جز زبان خون و فتنه را نمی فهمد، بدیهی ترین معاهدات بین المللی را زیر پا می گذارد و به ارزش های انسانی کم ترین احترامی نمی گذارد، تصریح کرد: با وجود قطع نامه الزام آور شورای امنیت، گوش های این نظام غاصب در برابر فراخوان های آرامش و توقف جنگ ناشنواست و در این میان سکوت جامعه جهانی نیز مشکوک است.

حکیم ادامه داد: رژیم صهیونیستی نماینده گفتمان خشونت و افراط گرایی و نفرت پراکنی است و کشورهای جهان باید این حقیقت رژیم صهیونیستی را به خوبی دریابند و فریب دروغ ها و فریبکاری های لابی صهیونیستی را نخورند که متاسفانه در حلقه های تصمیم گیری جهان نفوذ بالایی دارد.

وی تاکید کرد: کشورهای عربی و اسلامی نباید اجازه دهند که این رژیم غاصب صلح را از منطقه ما برباید، آنان باید به صورت یکپارچه در برابر تلاش برای تفرقه و فتنه که یکپارچگی و منافع امت اسلامی را هدف قرار می دهد بایستند.

رهبر جریان حکت ملی عراق با تاکید بر وحدت کشورهای عربی و اسلامی عنوان کرد: تقویت روابط کشورهای عربی و اسلامی و تامین منافع مشترک این ملت ها و تحکیم مبانی تفاهم و گفت وگوی سازنده میان یکدیگر بزرگ ترین سلاح ما در برابر این رژیم غاصب است که با آن از ملت مظلوم فلسطین دفاع می کنیم.

حکیم خطاب به صهیونیست ها که قاتلان زنان، کودکان، امدادرسانان و دیپلمات های خارجی هستند گفت: هرچه بالا روید و استکبار جویید، روزی خواهد رسید که از تخت به زیر افتید و ظلمتان پایان یابد. این سنت الهی است: «ستمکاران به زودی خواهند دانست که به چه مکانی باز می گردند.»

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به سفر محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق به واشنگتن در روزهای آینده، بر اهمیت حمایت و همراهی با السودانی در پیشبرد سیاست های کشور تاکید کرد و گفت: این سفر مهم است و باید با حمایت و اجماع داخلی همراه باشد تا دولت بتواند مذاکراتی راحت درباره آینده روابط عراق و آمریکا داشته باشد و این روابط را وارد ابعاد تازه ای کند.

حکیم در ادامه خاطرنشان کرد که عراق در پی برقراری شراکت با همه کشورهای منطقه و جهان بر اساس اصل احترام متقابل و منافع مشترک با احترام به حاکمیت ارضی و حفاظت از استقلالش از سوی همگان و در شرایطی درست است، تا همه بتوانند تصمیمات درست و موثر بگیرند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با اشاره به موضوع خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق و مذاکره درباره پایان ماموریت ایتلاف بین المللی، بر تبدیل روابط عراق و آمریکا از روابطی کاملا امنیتی و نظامی به روابطی که همه ابعاد اقتصادی، تجاری، اقتصادی، بانکی، علمی و فناوری و ارتباطات را در برگیرد، تاکید کرد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عمار حکیم: رژیم صهیونیستی مانع صلح در منطقه می شود/ سکوت جامعه جهانی مشکوک است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عمار حکیم: رژیم صهیونیستی مانع صلح در منطقه می شود/ سکوت جامعه جهانی مشکوک است"، کلیک کنید.