عکس| کشف راز قدیمی ترین تتوی جهان

آفتاب نیوز :

با وجود اینکه او بین سال های 3350 تا 3150 قبل از میلاد زندگی می کرد، محققان در ایالت تنسی آمریکا ادعا می کنند که معمای نحوه نقش بستن این تتوها را کشف کرده اند.

آنها معتقدند که این خالکوبی ها احتمالاً توسط خود اوتسی و با استفاده از تکنیک ضربه با دست (Hand poking) انجام شده است؛ روشی که در آن یک ابزار دستی تیز پیوسته به پوست ضربه می زند تا تتو ایجاد شود.

یکی از کارشناسان با استفاده از چند تکنیک باستانی خود را تتو کرد تا متوجه شود کدام یک به خالکوبی مرد یخی شباهت دارد.

آنها در مطالعه جدید خود که در مجله اروپایی باستان شناسی منتشر شده اعلام کرده اند که اوتسی برخی از اولین شواهد مستقیم از خالکوبی بشر در گذشته را ارایه می دهد.

این مرد باستانی در مجموع 61 تتو داشت که شامل 19 گروه از خطوط سیاه به طول کمتر از یک سانتیمتر بود.

با وجود دهه ها مطالعه، تاکنون به طور دقیق مشخص نشده که خالکوبی های مرد یخی چگونه ایجاد شده و از چه ابزار و روش هایی استفاده شده است.

گمانه زنی های پیشین مبنی بر این بود که او با تکنیک برش (incision technique) این خالکوبی ها را ایجاد کرده که شامل بریدن پوست و سپس مالیدن جوهری با رنگدانه های گیاهی بر آن است.

اما محققان باستان شناسی تنسی (TDOA) اکنون این موضوع را زیر سوال برده و به جای آن ادعا می کنند از تکنیک «ضربه با دست» استفاده شده است.

روشی که در آن یک ابزار نوک نیز در جوهر تتو فرو می رود و سپس نقطه به نقطه به پوست ضربه می زند.

این تیم باستان شناسی با دنی ریدی یک تتوآرتیست از نیوزیلند همکاری کردند تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه انجام تتوهای اوتسی مرد یخی به دست آورند.

آنها با استفاده از چهار تکنیک مختلف، تتوهای اوتسی را روی پای ریدی، انجام داده و به آنها اجازه بهبودی دادند و بعد آنها را با نمونه های اصلی مقایسه کردند.

دتر وولف گفت: «هر بار که یک ابزار خالکوبی پوست را می شکافد، زخم کوچکی ایجاد می شود. این زخم ها دارای ویژگی های متمایزی هستند که به نحوه ایجاد آنها بستگی دارد.»

در حالی که روش برش، لبه های صاف و تمیزی ایجاد می کند، تکنیک ضربه با دست دایره های کوچک دارای هم پوشانی یا اشکال نامنظم به وجود می آورد.

این تیم متوجه شد که تتوهای روی بدن مرد یخی بسیار شبیه به مورد دوم است و احتمالاً با یک استخوان یا درفش مسی ابزار نوک تیز کوچکی برای این کار ساخته شده بود.

این ابزارهای دست ساز در کوه های آلپ و جایی که جسد مومیایی شده او پیدا شد نیز یافت شد.

عکس| کشف راز قدیمی ترین تتوی جهان
عکس| کشف راز قدیمی ترین تتوی جهان

منبع: مجله EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس| کشف راز قدیمی ترین تتوی جهان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس| کشف راز قدیمی ترین تتوی جهان"، کلیک کنید.