فوران آتشفشان در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی متوقف شد+فیلم

فوران آتشفشان در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی متوقف شد+فیلم

جزیره توریستی استرومبولی در سیسیل روز گذشته (جمعه) پس از اینکه آتشفشان این جزیره ابری از خاکستر را به ارتفاع 2000 متری به آسمان فرستاد، به حالت آماده باش درآمد.

به گزارش EDHA، تصاویر این آتشفشان غرق در دود و گدازه ای را نشان می دهد که از دهانه آتشفشان که در ارتفاع 700 متری از سطح دریا قرار دارد، به سمت دریای مدیترانه سرازیر می شود.

آتشفشان استرومبولی، یکی از چهار آتشفشان فعال ایتالیا، در جزایر بادی در دریای تیرنین واقع شده است.

فابریتزیو کورسیو، رئیس سازمان حفاظت مدنی ایتالیا گفت: «استرومبولی با مراقبت ویژه تحت نظارت است زیرا در وضعیت قرمز قرار دارد. از نظر عملیاتی، ما از نظر فنی در چنین موقعیتی هستیم هشدار زودهنگام ما تماس می گیریم

وی تایید کرد که شهرداری در حال حاضر ورود گردشگران به جزیره را ممنوع کرده است.

به گزارش یورونیوز، آتشفشان بسیار فعال دیگری در جزیره سیسیل، معروف به کوه اتنا، در اوایل هفته فعالیت فوران شدیدی داشت که باعث شد فرودگاه کاتانیا که در مجاورت آن قرار دارد، درهای خود را مسدود کند. بارش باران و ابرهای دود کاهش یافته است

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فوران آتشفشان در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی متوقف شد+فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فوران آتشفشان در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی متوقف شد+فیلم"، کلیک کنید.