فیلم| حملات هوایی آمریکا و انگلیس به پایتخت یمن

آفتاب نیوز :

منابع خبری از حملات هوایی آمریکا و انگلیس به مناطقی در صنعا پایتخت یمن خبر دادند.

مناطقی در صنعا پایتخت یمن هدف تجاوز نظامی آمریکا و انگلیس قرار گرفته است. صدای چند انفجار در صنعا شنیده شده است.

براساس این گزارش، مناطقی در استان های حجه، ذمار و البیضاء نیز هدف تهاجم هوایی و موشکی آمریکا و انگلیس قرار گرفته اند.

المسیره افزوده است: جنگنده های آمریکایی و انگلیسی 11 بار منطقه البرح در شهرستان مقبنه و شهرستان حیفان استان تعز را بمباران کردند.

ساعاتی پیش نیز خبرگزاری اسپوتنیک روسیه از حملات آمریکا به مناطقی در استان الحدیده واقع در غرب یمن خبر داده بود.

آمریکا و انگلیس بامداد 21 دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع ارتش یمن و انصارالله را آغاز کردند.

این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی اسراییلی یا کشتی های حامل کالا که عازم سرزمین های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب المندب هدف قرار داد.

نیرو های ارتش یمن متعهد شده اند تا زمانی که رژیم اسراییل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیرو های ارتش یمن تاکید کرده اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی ها آزاد است و آن ها از امنیت کامل برخوردار هستند.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیلم| حملات هوایی آمریکا و انگلیس به پایتخت یمن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیلم| حملات هوایی آمریکا و انگلیس به پایتخت یمن"، کلیک کنید.