قانون جدید نقل‌وانتقالات علیه دوازده بازیکن استقلال

قانون جدید نقل‌وانتقالات علیه دوازده بازیکن استقلال

آفتاب‌‌نیوز :

صبح امروز خبری درخصوص تصمیمات جدید کارگروه نقل‌وانتقالات فوتبال ایران منتشر شد مبنی بر اینکه انعقاد قرارداد با بازیکنان بالای ۳۰ سال بایستی صرفاً به مدت یک‌ساله باشد و باشگاه‌ها مجاز به انعقاد قرارداد بیش از یک سال با بازیکنان بالای ۳۰ سال نیستند.

قانون عجیبی که مشخص نیست علت و مبنای آن چه چیزی بوده و اصطلاحاً چه سود یا آورده‌ای برای باشگاه‌ها دارد. به نظر می‌رسد که این قانون بیشتر از آنکه به باشگاه‌ها کمک کند، به سود بازیکنان است که می‌توانند در پایان هر سال، با شرایط ویژه و جدیدتری به دنبال تمدید قرارداد یا پیوستن به باشگاه جدیدی باشند.

این قانون در شرایطی قرار است در فصل آینده اعمال شود که بسیاری از بازیکنان شاخص و حتی ملی‌پوش فوتبال ایران بالای ۳۰ سال سن دارند. به‌طور خاص‌تر، نگاهی به لیست کنونی استقلال مشخص می‌کند که این تیم در حال حاضر دوازده بازیکن بالای ۳۰ سال را در ترکیب خود دارد.

از مهم‌ترین این نفرات می‌توان به سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، مهرداد محمدی، جلال‌الدین ماشاریپوف، آرش رضاوند، محمدحسین مرادمند و گوستاوو بلانکو اشاره کرد. نفرات کلیدی و اثرگذاری که برخی از آن‌ها قراردادشان به پایان رسیده و برخی نیز یک فصل دیگر با تیم قرارداد دارند.

به‌عنوان مثال، ستاره مطرحی همچون جلال‌الدین ماشاریپوف تا پایان لیگ آینده با استقلال قرارداد دارد و پس از آن، آبی‌ها نمی‌توانند قرارداد او را به مدت ۲ سال تمدید کنند و این موضوع قطعاً خوشایند آبی‌ها نیست. یا بازیکنان مطرحی، چون حسینی و چشمی که در سطح تیم ملی هستند، فقط قرارداد یک‌ساله می‌توانند با استقلال به امضا برسانند و این بدان معناست که باشگاه در پایان هر فصل برای حفظ این نفرات شاخص، کار سختی در پیش خواهد داشت.

میلاد فخرالدینی، زبیر نیک‌نفس، پیمان بابایی، رافائل سیلوا و آرمان رمضانی نیز دیگر بازیکنان بالای ۳۰ سال استقلال هستند که هرچند احتمال جدایی بسیاری از آن‌ها برای فصل بعد زیاد است، اما در حال حاضر و در مقطع فعلی، شامل قانون جدیدی می‌شوند که توسط کارگروه نقل‌وانتقالات فوتبال ایران قرار است اجرا شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قانون جدید نقل‌وانتقالات علیه دوازده بازیکن استقلال" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قانون جدید نقل‌وانتقالات علیه دوازده بازیکن استقلال"، کلیک کنید.