لاوروف: کریمه و سواستوپل بخش لاینفک خاک روسیه هستند

لاوروف: کریمه و سواستوپل بخش لاینفک خاک روسیه هستند

به گزارش EDHA، «سرگیی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه در یک سخنرانی ویدیویی به مناسبت دهمین سالگرد الحاق مجدد شبه جزیره کریمه به خاک این کشور تاکید کرد: مناطق کریمه و سواستوپل بخش های لاینفک روسیه هستند و مساله اینکه آنها به کجا تعلق دارند برای همیشه پرونده اش بسته شده است.

به نوشته خبرگزاری «تاس» روسیه، لاوروف در این سخنرانی تاکید کرد: «این مساله که کریمه و سواستوپل به کجا تعلق دارند برای همیشه پرونده اش بسته شده است. این شبه جزیره بخش لاینفکی از روسیه است.»

لاوروف خاطرنشان کرد، منطقه کریمه صراحتا به دنبال توسعه بیشتر بوده و روسیه بسیاری از مشکلاتی که این منطقه از اوکراین به ارث برده بود را حل و فصل کرده است.

به نقل از EDHA او اضافه کرد: «طی سال های اخیر مشکلات زیادی را که کریمه از اوکراین به ارث برده بود حل وفصل کرده ایم. مردم کریمه با داشتن چشم اندازهای واضح برای توسعه بیشتر می توانند با اطمینان و خوشبینی چشم به آینده بهتر داشته باشند.»

لاوروف بیان کرد: «ساکنان کریمه 10 سال قبل در 16 مارس 2014 تصمیم به رقم زدن آینده خود به طور مستقل و آگاهانه گرفتند و با روسیه اتحاد مجدد پیدا کردند. من به ساکنان این شبه جزیره گذشت یک دهه از این اتحاد مجدد قهرمانانه را تبریک می گویم و برای آنها سلامتی، خوشی، سعادت و بهترین ها را آرزو دارم.»

در پی ناآرامی های انقلاب سال 2014 اوکراین در 16 مارس 2014 یک همه پرسی توسط دولت شبه جزیره کریمه از مردم آنجا بر سر پیوستن به روسیه برگزار شد. 81 درصد واجدان شرایط در این همه پرسی شرکت کردند و 96.77 درصد به پیوستن این شبه جزیره به روسیه رای مثبت دادند. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در روز 18 مارس رسماً سند پیوست کریمه به روسیه را امضا کرد و کریمه را جزو جدایی ناپذیر روسیه خواند.

لاوروف در ادامه این سخنرانی اظهار کرد: «همانطور که تحول هر چه بیشتر وضعیت نشان داده، این تصمیم تنها تصمیم درست بود. اتحاد مجدد کریمه به روسیه، حفاظت از جان، منزلت و شرف مردم کریمه در برابر تجاوزات رژیم روس هراس کی یف را ممکن کرد.»

لاوروف بیان کرد، اعمال تحریم ها و محاصره ها و انفجارهای خطوط برق بعد از روی کار آمدن «نیونازی ها» در کی یف تنها تایید می کنند که این انتخاب، یک انتخاب درست بود.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاوروف: کریمه و سواستوپل بخش لاینفک خاک روسیه هستند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاوروف: کریمه و سواستوپل بخش لاینفک خاک روسیه هستند"، کلیک کنید.