لاوروف: کشورهای آفریقایی به بازی غرب در اوکراین تن ندادند

لاوروف: کشورهای آفریقایی به بازی غرب در اوکراین تن ندادند

وزیر خارجه روسیه در جریان سخنرانی خود در مراسمی در وزارت خارجه این کشور به مناسبت روز آفریقا، گفت: کشورهای آفریقایی در برابر القای روسیه هراسی و تلاش غرب برای کشاندن آنها به بحران اوکراین مقاومت می کنند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری EDHA، لاوروف در جریان این مراسم با تشکر از کشورهای آفریقایی به دلیل موضع مسیولانه آنها در قبال بحران اوکراین، افزود: با وجود تلاش های مکرر غرب برای کشاندن کشورهای آفریقایی به کارزار روسیه هراسی، شما همچنان به ارزیابی ها و رویکردهای منصفانه خود متعهد هستید.

وی با یادآوری این موضوع که در دسامبر سال گذشته سفارت روسیه در بورکینافاسو فعالیت خود را از سر گرفت، اظهار کرد: روسیه قصد دارد در آینده نزدیک سفارتخانه های خود را در سیرالیون، نیجر و سودان جنوبی نیز باز کند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه با اشاره به ظرفیت ویژه همکاری روسیه و کشورهای آفریقایی، تاکید کرد: این ظرفیت بسیار زیاد است و ما به طور مشترک از آن استفاده خواهیم کرد تا روابط خود را به سطح یک مشارکت استراتژیک واقعی برسانیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاوروف: کشورهای آفریقایی به بازی غرب در اوکراین تن ندادند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاوروف: کشورهای آفریقایی به بازی غرب در اوکراین تن ندادند"، کلیک کنید.