مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا| نهمی و دهمی وزنه برداران ایران در دسته 71 کیلوگرم زنان

مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا| نهمی و دهمی وزنه برداران ایران در دسته 71 کیلوگرم زنان

در رقابت های دسته 71 کیلوگرم زنان وزنه برداری قهرمانی آسیا، کشاورز نهم و کریمی دهم شدند. 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری EDHA، مسابقات وزنه برداری قهرمان آسیا در تاشکند با برگزاری رقابت های دسته 71 کیلوگرم زنان امروز (چهارشنبه) زنان در تاشکند پایتخت ازبکستان پیگیری شد. در این دسته ریحانه کریمی و فاطمه کشاورز نماینده ایران بودند. ریحانه کریمی در پایان این مسابقات به عنوان هشتم و کشاورز به عنوان نهم رسیدند. 

حرکت یکضرب

ریحانه کریمی در یک ضرب گروه A در این دسته تنها یک حرکت صحیح به نام خود ثبت کرد و در مهار وزنه های حرکات اول و سوم ناموفق بود. کریمی درحرکت اول در مهار وزنه 88 کیلوگرمی ناموفق بود. او در حرکت دوم این وزنه را به راحتی مهار کرد. تلاش کرمی برای مهار وزنه 93 کیلوگرمی در حرکت سوم ناموفق بود تا وی با قرار گرفتن در جایگاه دهم به کار خود پایان دهد.

فاطمه کشاورز دیگر وزنه بردار ایران در دسته 71 کیلوگرم با مهار وزنه 88 کیلوگرمی کار خود را آغاز و در ادامه وزنه 93 کیلوگرمی را بالای سر برد. تلاش سوم کشاورز برای مهار وزنه 95 کیلوگرمی ناموفق بود تا در جایگاه نهم حرکت یک ضرب قرار گیرد. او در این رقابت ها توانست به میزان 7 کیلوگرم رکورد خود را ارتقا دهد. 

در پایان حرکت یکضرب دسته 71 کیلوگرم زنان فاطمه کشاورز در جایگاه نهم ایستاد و ریحانه کریمی دهم شد.
در این دسته سونگ گوک هیانگ از کره شمالی با مهار وزنه 115 کیلوگرم به مدال طلا رسید. چن ون هیو از چین تایپه با مهار وزنه 108 کیلوگرم به مدال نقره رسید و مدال برنز هم به الفیا رامادانی (102 کیلوگرم) از اندونزی رسید.

حرکت دوضرب

کریمی در حرکت دوضرب عملکرد بهتری نسبت به یکضرب داشت. او ابتدا وزنه 117 کیلوگرمی را مهار و در ادامه موفق شد بر وزنه 123 کیلوگرمی غلبه کند. عضو تیم ملی وزنه برداری زنان ایران در حرکت سوم نیز نتوانست وزنه 126 کیلوگرمی را بالای سر ببرد. وی در نهایت با ثبت مجموع 211 کیلوگرم و عنوان هشتم این دسته به کار خود پایان داد.کریمی در مسابقات تاشکند 3 کیلوگرم در جدول گزینشی المپیک ارتقا رکورد داشت.

کشاورز در دوضرب نیز عملکرد چندان درخشانی نداشت و تنها یک حرکت به نام خود ثبت کرد. وی در حرکت نخست دوضرب با مهار وزنه 112 کیلوگرمی به کار خود پایان داد. تلاش دوم و سوم کشاورز برای مهار وزنه 118 و 120 کیلوگرمی نتیجه ای نداشت.کشاورز در نهایت با ثبت مجموع 205 کیلوگرم و کسب عنوان نهم دسته 71 کیلوگرم به کار خود پایان داد.

رده بندی نهایی

در این دسته سونگ گوک هیانگ از کره شمالی با مجموع 269 کیلوگرم به مدال طلا رسید.چن ون هیو از چین تایپه با مجموع 236 کیلوگرم به مدال نقره رسید و مون مینهی از کره جنوبی با مجموع 231 کیلوگرم به مدال برنز رسید. در پایان رقابت های دسته 71 کیلوگرم زنان ریحانه کریمی در جایگاه نهم ایستاد و فاطمه کشاورز دهم شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا| نهمی و دهمی وزنه برداران ایران در دسته 71 کیلوگرم زنان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا| نهمی و دهمی وزنه برداران ایران در دسته 71 کیلوگرم زنان"، کلیک کنید.